RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Świetna wiadomość. Reprezentant Polski w skokach będzie ojcem

Maciej Kot ma w dorobku m.in. medal olimpijski (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Maciej Kot zostanie ojcem. Reprezentant Polski w skokach narciarskich podzielił się z kibicami radosną nowiną w mediach społecznościowych. „Kocur junior nadchodzi” – napisał na Instagramie brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Kamil Stoch: Cały konkurs zmagałem się z czymś poza moimi siłami

Zmagałem się dzisiaj z zupełnie czymś, co była poza mną, poza moimi siłami. Przez cały konkurs miałem migrenę i tak naprawdę przed ostatnim skokiem...

zobacz więcej

Na instagramowej fotografii, która pojawiła się na profilu skoczka, widzimy go razem z żoną. Agnieszka Kot w rękach trzyma zdjęcie USG.

Życzenia przyszłym rodzicom złożył m.in. Gregor Schlierenzauer.

Maciej i Agnieszka są parą od 2015 roku. Półtora roku temu wzięli ślub w bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa, czyli w popularnym Kościele Na Skałce.

Jego żona jest trenerką personalną. Prowadzi swoje studio w Nowym Targu. Wcześniej uprawiała lekkoatletykę. Startowała m.in. w biegach na 400 metrów przez płotki. Nie odniosła większych sukcesów i z powodów zdrowotnych musiała przedwcześnie pożegnać się ze sportem wyczynowym.

Kot to niejedyny polski skoczek, któremu wkrótce powiększy się rodzina. Pod koniec tego roku narodzin córki spodziewają się Marta i Dawid Kubaccy.

źródło:
Zobacz więcej