RAPORT

Pogarda

Szef PSL: Wpiszmy członkostwo Polski w UE do konstytucji

Lider PSL proponuje zmianę konstytucji (fot. Shutterstock)
Lider PSL proponuje zmianę konstytucji (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Zgłaszamy wniosek o zmianę konstytucji Rzeczypospolitej i wpisanie do niej członkostwa Polski w Unii Europejskiej – oświadczył w poniedziałek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. – Jest to prosta zmiana pod względem treści, ale ta treść niesie ze sobą pewną wartość i kierunek proeuropejski – dodał.

Rząd nie zamierza wyprowadzać Polski z UE. Świadczą o tym plany PiS

Rząd Zjednoczonej Prawicy nie zamierza wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowy „Dziennik Gazeta Prawna”. Tak wynika z...

zobacz więcej

– Dzisiaj w obliczu weta, które chce zgłosić pod wpływem radykałów ze swojego obozu premier Mateusz Morawiecki, ale też na kanwie tej dyskusji, która rozpoczyna się z inspiracji radykałów obozu Zjednoczonej Prawicy w tygodnikach, które są z nią związane, albo są przyjazne, gdzie widzimy hasło polexitu jako już temat do dyskusji, nie do negocjacji, tylko do szerokiej dyskusji. My się z tym fundamentalnie nie zgadzamy – mówił Kosiniak-Kamysz na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.

– My mamy prostą odpowiedź i też prosty sprawdzian, tak naprawdę dla wszystkich parlamentarzystów - zgłaszamy wniosek o zmianę konstytucji i wpisanie członkostwa Polski w Unii Europejskiej do konstytucji Rzeczypospolitej – oświadczył lider PSL.

Jak dodał, „jest to krótka i prosta zmiana pod względem treści, ale ta treść niesie ze sobą pewną wartość i kierunek proeuropejski”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej