RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eurowizja Junior 2020 rozpoczęta. Transmisja w TVP1

Tydzień z Eurowizją Junior 2020 wystartował w TVP1. W związku z pandemią koronawirusa rywalizacja o miano najpopularniejszego młodego artysty na Starym Kontynencie odbędzie się… zdalnie. Polskę reprezentuje Ala Tracz.

Eurowizja Junior 2020. Wiemy, kto poprowadzi tegoroczny konkurs

Trzy gwiazdy TVP – Ida Nowakowska-Herndon, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski – będą gospodarzami tegorocznego finału Eurowizję Junior,...

zobacz więcej

Finałowy konkurs nie odbędzie się, tak jak dotychczas, podczas występu na żywo uczestników na jednej scenie. Konkursowe piosenki zostały nagrane wcześniej i będą wyemitowane podczas finału, który odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej.

W TVP1 oglądaliśmy ceremonię otwarcia, podczas której prowadzący Mateusz Szymkowiak połączył się z dwunastką uczestników.

12 młodych artystów


Podczas konkursu zobaczymy dwunastkę młodych twórców. Polskę reprezentować będzie 10-letnia Ala Tracz z utworem „I’ll be standing”

10-letnia piosenkarka pochodzi spod Janowa Lubelskiego. Jest znana z takich programów jak Mali Giganci czy The Voice Kids (dziecięca wersja The Voice of Poland). W tym ostatnim dotarła do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego.

Pochwalić się może też sukcesami festiwalowymi na Malcie, we Włoszech czy Bułgarii. W trzecim odcinku eliminacyjnym „Szansy na Sukces” wykonała piosenkę „Kolorowy Wiatr” z filmu „Pocahontas”, której polskojęzyczną wersję nagrała oryginalnie Edyta Górniak (Eurowizja 1994).

Zwycięzcę Eurowizji Junior 2020 poznamy w niedzielny wieczór. Konkurs rozpocznie się o godz. 17, a po dwóch godzinach wszystko już będzie jasne. W poprzednich dwóch edycjach Eurowizji Junior triumfowały Polki; Viki Gabor i Roksana Węgiel.

źródło:
Zobacz więcej