RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wkrótce dobre wieści dla narciarzy. „Z branżą wypracowaliśmy protokół sanitarny”

Wypracowanie reżimu sanitarnego ma zapewnić bezpieczeństwo (fot. PAP/Andrzej Lange)

W rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze w poniedziałek skonsultujemy z GIS – poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy – dodał.

Raport Ministerstwa Zdrowia. Nowe zakażenia i zgony

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 15 002 nowych przypadkach zakażenia, jest to najmniej od 26 października....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wypracowanie reżimu sanitarnego ma, jak wskazał na Twitterze wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy, zapewnić „bezpieczeństwo turystów i pracowników stoków narciarskich”.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceszef resortu Andrzej Gut-Mostowy prowadzą konsultacje z branżami narciarską i hotelową oraz z przedstawicielami samorządów – poinformował resort.

Zakończyły się już rozpoczęte w południe rozmowy z branżą narciarską. „O godz. 14 – branża hotelarska, godz. 17 przedstawiciele samorządów” – napisano.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że od 28 listopada, placówki handlowe będą mogły działać w „najwyższym reżimie sanitarnym”, natomiast hotele pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Zdecydowano też, że ferie będą skumulowane w jednym okresie – między 4 a 17 stycznia.

źródło:

Zobacz więcej