RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szokujące odkrycie w spalonym samochodzie. Były tam kości i łopaty

Sprawę bada prokuratura (fot. Facebook/osp.racula)

Strażacy z Zielonej Góry dokonali szokującego odkrycia po tym, jak ugasili płonący samochód. W środku były kości i łopaty. Sprawę bada prokuratura.

Makabryczne odkrycie na podwórku. Rozszarpane ciało kobiety

Makabrycznego odkrycia dokonano w miejscowości Nielisz pod Zamościem. Na podwórku leżało ciało starszej kobiety rozszarpane przez psy. Śledczy...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 10 przy ul. Drzonków i Rebusowej w Zielonej Górze. Na miejsce pożaru zostali wezwani strażacy. Gdy tam dotarli, ugasili płonące auto i przeszukali jego wnętrze. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży.

We wraku strażacy odnaleźli kości i łopaty.

„Dostaliśmy informację, że palił się porzucony samochód. Strażacy dosyć szybko ugasili pożar. Jak się okazało po otwarciu bagażnika, w środku znaleźli szczątki kości. Nie są znane informacje, czy były to kości ludzkie, czy zwierzęce. Znaleziono też dwie łopaty. Jedną w bagażniku, drugą w przedziale osobowym. Dziwne kwestie będą wyjaśniały prokuratura razem z policją. Nie znaleziono właściciela pojazdu. Nie było też nikogo w środku” – podawał w niedzielę „Gazecie Lubuskiej” st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP.

Rzeczniczka tamtejszej policji potwierdziła, że faktycznie w bagażniku były kości. „Grupa dochodzeniowo-śledcza pracowała pod kierunkiem prokuratora na miejscu. Samochód został zabezpieczony na policyjnym, strzeżonym parkingu” – informowała podinsp. Małgorzata Barska.

Nowe informacje śledczych


W poniedziałek Barska przekazała, że odnalezione kości pochodzą z wykopalisk archeologicznych. – Zielonogórscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności zdarzenia – podsumowała.

��Dyspozycja: 90/2020 �� Pożar�� - ��22.11.2020, ⏰godz. 10:24 �� Lokalizacja: Zielona Góra ul. Drzonków -...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna "Racula" w Zielonej Górze Niedziela, 22 listopada 2020
Pożar samochodu, w którym odnaleziono szczątki (fot. Facebook/osp.racula)

źródło:
Zobacz więcej