RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„100 dni solidarności” Morawieckiego. „Nikogo nie zostawimy bez wsparcia”

Premier Morawiecki wraz z wicepremierem Gowinem oraz ministrem zdrowia przedstawili w sobotę zasady dotyczące sytuacji epidemicznej(fot. PAP/Marcin Obara)
Premier Morawiecki wraz z wicepremierem Gowinem oraz ministrem zdrowia przedstawili w sobotę zasady dotyczące sytuacji epidemicznej(fot. PAP/Marcin Obara)

Odpowiedzialność, solidarność, stabilizacja przyświecały nam w pracy nad planem „100 dni solidarności w walce z COVID”; przedsiębiorcom, którzy działają w branży turystyki zimowej, zapewnimy rekompensaty, nikogo nie zostawimy bez wsparcia – zapewnia premier Mateusz Morawiecki w spocie.

Politycy KO i Lewicy pozytywnie o zasadach bezpieczeństwa przedstawionych przez rząd

Politycy Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy w programie „Woronicza 17” w TVP INFO docenili przedstawione w sobotę przez premiera Mateusza...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier Morawiecki wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili w sobotę zasady dotyczące sytuacji epidemicznej. Później na koncie facebookowym szefa rządu zamieszczono krótki spot.

„Odpowiedzialność, solidarność, stabilizacja – to zasady, które przyświecały nam w pracy nad planem »100 dni solidarności w walce z COVID«” – mówił premier na nagraniu. Jak przekonuje, plan opracowano po to, żeby w „najbliższych tygodniach nasze życie i codzienne obowiązki były trochę bardziej przewidywalne”.

„Robimy, co w naszej mocy, aby nie zamrażać wszystkich obszarów życia społecznego i gospodarczego, jednocześnie utrzymując niską mobilność społeczną” – tłumaczy.

Morawiecki wskazał, że od 28 listopada aż do zakończenia świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywały nowe zasady. W tym czasie zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych.

Zdalna szkoła do 17 stycznia


„Będziemy jednak monitorować stan przestrzegania zasad sanitarnych i od tego zależeć będzie funkcjonowanie handlu” – zaznaczył premier.

Jak dodał, dla ograniczenia transmisji wirusa, zasięgając opinii epidemiologów „zdecydowaliśmy o organizacji przerwy w zajęciach szkolnych w jednym terminie dla całej Polski, od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów na wypoczynek zimowy”.

„Przedsiębiorcom, którzy działają w branży turystyki zimowej zapewnimy rekompensaty i podobnie jak wiosną nikogo nie zostawimy bez wsparcia” – zapewnił. Jak dodał, krok po kroku, aż do chwili, gdy dostępne będą pierwsze dawki szczepionki przeciw wirusowi, „będziemy starali się ograniczać liczbę zachorowań”.źródło:

Zobacz więcej