RAPORT

Pogarda

„100 dni solidarności” Morawieckiego. „Nikogo nie zostawimy bez wsparcia”

Premier Morawiecki wraz z wicepremierem Gowinem oraz ministrem zdrowia przedstawili w sobotę zasady dotyczące sytuacji epidemicznej(fot. PAP/Marcin Obara)
Premier Morawiecki wraz z wicepremierem Gowinem oraz ministrem zdrowia przedstawili w sobotę zasady dotyczące sytuacji epidemicznej(fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Odpowiedzialność, solidarność, stabilizacja przyświecały nam w pracy nad planem „100 dni solidarności w walce z COVID”; przedsiębiorcom, którzy działają w branży turystyki zimowej, zapewnimy rekompensaty, nikogo nie zostawimy bez wsparcia – zapewnia premier Mateusz Morawiecki w spocie.

Politycy KO i Lewicy pozytywnie o zasadach bezpieczeństwa przedstawionych przez rząd

Politycy Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy w programie „Woronicza 17” w TVP INFO docenili przedstawione w sobotę przez premiera Mateusza...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier Morawiecki wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili w sobotę zasady dotyczące sytuacji epidemicznej. Później na koncie facebookowym szefa rządu zamieszczono krótki spot.

„Odpowiedzialność, solidarność, stabilizacja – to zasady, które przyświecały nam w pracy nad planem »100 dni solidarności w walce z COVID«” – mówił premier na nagraniu. Jak przekonuje, plan opracowano po to, żeby w „najbliższych tygodniach nasze życie i codzienne obowiązki były trochę bardziej przewidywalne”.

„Robimy, co w naszej mocy, aby nie zamrażać wszystkich obszarów życia społecznego i gospodarczego, jednocześnie utrzymując niską mobilność społeczną” – tłumaczy.

Morawiecki wskazał, że od 28 listopada aż do zakończenia świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywały nowe zasady. W tym czasie zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych.

Zdalna szkoła do 17 stycznia


„Będziemy jednak monitorować stan przestrzegania zasad sanitarnych i od tego zależeć będzie funkcjonowanie handlu” – zaznaczył premier.

Jak dodał, dla ograniczenia transmisji wirusa, zasięgając opinii epidemiologów „zdecydowaliśmy o organizacji przerwy w zajęciach szkolnych w jednym terminie dla całej Polski, od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów na wypoczynek zimowy”.

„Przedsiębiorcom, którzy działają w branży turystyki zimowej zapewnimy rekompensaty i podobnie jak wiosną nikogo nie zostawimy bez wsparcia” – zapewnił. Jak dodał, krok po kroku, aż do chwili, gdy dostępne będą pierwsze dawki szczepionki przeciw wirusowi, „będziemy starali się ograniczać liczbę zachorowań”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej