RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Amerykańska agencja zatwierdziła lek na COVID-19, który otrzymał Trump

Lek, który otrzymał Donald Trump podaje się jednorazowo, dożylnie (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na użycie w nagłych wypadkach leku firmy Regeneron. W październiku podano go choremu na COVID-19 prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Szczepienia na koronawirusa jeszcze w tym roku? Amerykanie znają już datę

– Pierwsi Amerykanie mogą otrzymać szczepionki na koronawirusa już 11 grudnia - poinformował w rozmowie z CNN szef amerykańskiego programu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

FDA w sobotę zezwoliła na podanie eksperymentalnej mieszanki przeciwciał firmy Regeneron, aby zapobiec hospitalizacji i nasileniu się choroby u pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi objawami Covid-19.

Lek podaje się jednorazowo, dożylnie. FDA zezwoliła na jego stosowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat, ważących co najmniej 40 kg i narażonych na ciężki przebieg Covid-19 ze względu na wiek lub inne choroby.

Zezwolenie w trybie pilnym umożliwia rozpoczęcie stosowania leku, podczas gdy trwają badania dotyczące jego bezpieczeństwa i skuteczności stosowania. Regeneron poinformował, że początkowo udostępni dawki dla ok. 300 tys. pacjentów. Nie będą oni obciążeni kosztami leku.

W październiku FDA zatwierdziła remdesivir firmy Gilead Sciences jako lek na koronawirusa. W maju wydała zezwolenie na stosowanie leku w nagłych wypadkach, umożliwiając szpitalom i lekarzom stosowanie go u pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19. Remdisivir także był stosowany w leczeniu prezydenta Trumpa.

Mapa zakażeń w Polsce

źródło:

Zobacz więcej