RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepienia na koronawirusa jeszcze w tym roku? Amerykanie znają już datę

Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ma obradować w sprawie szczepionek 10 grudnia (fot. Pavlo Conchar/SOPA Images/LightRocket ;Robert Alexander/Getty Images)

– Pierwsi Amerykanie mogą otrzymać szczepionki na koronawirusa już 11 grudnia - poinformował w rozmowie z CNN szef amerykańskiego programu szczepień na Covid-19 dr Moncef Slaoui.

„Pani mamy dość!” Reakcja na demonstrację Lempart w Gryficach

– Mamy dość, pani mamy dość! – tak zareagowała jedna z mieszkanek Gryfic na przemowę Beaty Katkowskiej, działaczki tzw. Strajku Kobiet, która...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Planujemy umożliwienie wysyłania szczepionek do ośrodków szczepień w ciągu 24 godzin od ich zatwierdzenia, więc spodziewam się, że pierwsze osoby mogą być zaszczepione kolejnego dnia po zatwierdzeniu, czyli 11 lub 12 grudnia" - powiedział Slaoui.

Dodał, że spodziewa się, że dzieci otrzymają szczepionki w połowie przyszłego roku. Wyjaśnił, że najmłodsze osoby, które dotąd zostały zaszczepione w ramach testów Pfizera, miały 12-14 lat.

– Nie wiem, czy FDA zatwierdzi szczepionki do użycia dla tak niskiego wieku. Może zatrzymają się na 18 roku życia – spekulował.

Pfizer w piątek wystąpił do władz USA o zezwolenie na dopuszczenie do użytku w trybie nadzwyczajnym swojej szczepionki przeciw koronawirusowi. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ma się w tej sprawie spotkać 10 grudnia.

źródło:

Zobacz więcej