RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Bardzo ważny apel o dar życia!

Jacek Pytlarz pochodzi z Radomia, od ponad trzydziestu pięciu lat oddaje honorowo krew (fot. Twoje Info)

Pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na zapasy krajowych banków krwi. Za naszym pośrednictwem Jacek Pytlarz – rekordzista wśród honorowych dawców krwi – wystosował apel do krwiodawców o oddawanie tego bezcennego „daru życia”. Do tej pory mężczyzna oddał ponad dwieście litrów krwi lub jej składników. – Może dzięki wam inni dołączą do społeczności krwiodawców – zaznaczył nasz bohater. 

Minister zdrowia dziękuje honorowym dawcom krwi i osobom oddającym osocze [WIDEO]

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował honorowym dawcom krwi, osobom oddającym osocze po przebytym...

zobacz więcej

Jacek Pytlarz pochodzi z Radomia, od ponad trzydziestu pięciu lat oddaje honorowo krew w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża. Gorąco namawia i zachęca wszystkich do Honorowego Krwiodawstwa. 

Patriotyzm w czasie pokoju


– „Chciałbym za waszym pośrednictwem podziękować wszystkim krwiodawcom za to, co zrobili potrzebującym ludziom. Podziękować za pomoc, którą przekazują także dziś, podczas pandemii koronowirusa. W tym niezwykle trudnym momencie z pełnym poświęceniem dzielą się bezcennym darem krwi z innymi. Trzeba zawsze mówić o propagowaniu tej wspaniałej idei, jaką jest bezinteresownie oddawanie nieznanym biorcom cząstki samego siebie” – napisał Jacek Pytlarz na kontakt Twoje Info.

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża


Jednocześnie przypomniał, że od dziś do 26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Święto to dedykowane jest honorowym dawcom krwi, które na celu, podniesienie świadomości potrzeby regularnego oddawania krwi, w celu zapewnienia pacjentom dostępu do jej wysokiej jakości i preparatów krwiopochodnych.

źródło:
Zobacz więcej