SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Szczepienia na Covid-19: w Berlinie wyznaczyli lokalizacje ośrodków

Centra szczepień mają powstać do połowy grudnia (fot. Christian Ender; Fabrizio Villa/Getty Images)
Centra szczepień mają powstać do połowy grudnia (fot. Christian Ender; Fabrizio Villa/Getty Images)

W Berlinie wybrano sześć miejsc, które będą wykorzystywane jako centra szczepień na Covid-19 - poinformował, kierownik projektu ds. ośrodków szczepień w federalnej Agencji Pomocy Technicznej (THW), Albrecht Brömme.

Rząd zamówił 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa

– Na spotkaniu z kierownictwem firm Astra Zeneca i Pfizer zadeklarowano, że jak tylko szczepionki na koronawirusa zostaną dopuszczone do obrotu w...

zobacz więcej

Wśród wyznaczonych miejsc są tereny berlińskich targów oraz lotniska Tempelhof i Tegel. Centra szczepień mają w nich powstać do połowy grudnia.

– Będziemy mieć ośrodki, do których można łatwo dojechać środkami transportu publicznego – powiedział Brömme, dodając, że do wykonania prac potrzebni będą wolontariusze.

Stwierdził też, że niektórzy z nich powinni mieć wykształcenie medyczne, ale - jak wyjaśnił – „główni lekarze i tak wysoko wykwalifikowani ludzie” nie są do tego potrzebni.

Zgodnie ze strategią szczepień, zatwierdzoną przez rząd w październiku, centra szczepień mają wskazać kraje związkowe. Działalność ośrodków będzie uzupełniona przez mobilne grupy, które udadzą się do domów opieki.

źródło:

Zobacz więcej