RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nakłaniał kobiety do zakładania kont bankowych, potem wyłudzał. Usłyszał zarzuty

Podejrzany „handlował” w sieci towarami, których nigdy nie miał (fot.Policja)

W Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) na trzy miesiące aresztowano oszusta internetowego, któremu zarzucono m.in. próbę wyłudzenia 180 tys. zł. 31-latek nakłaniał nowo poznane kobiety do zakładania kont bankowych i firm, co ułatwiało mu popełnianie przestępstw – podał st. asp. Grzegorz Stasiak.

Atak na stacji benzynowej. Nietrzeźwy sprawca ranił nożem mężczyznę

Atak na stacji benzynowej. Nietrzeźwy mężczyzna został zraniony nożem w plecy przez nietrzeźwego sprawcę. Na całe szczęście poszkodowany doznał...

zobacz więcej

Pięć zarzutów związanych z oszustwami w internecie usłyszał 31-latek zatrzymany w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie).

– Mężczyzna wchodził w bliskie relacje z kobietami, które nakłaniał do zakładania kont bankowych oraz firm, co wykorzystywał do oszustw w Internecie. Usłyszał m.in zarzut dotyczący próby wyłudzenia z jednej z warszawskich spółek ponad 180 tys. zł – poinformował st.asp. Grzegorz Stasiak z policji w Tomaszowie Mazowieckim.

– Funkcjonariusze prowadząc postępowania dotyczące oszustw internetowych ustalili, iż mają one wspólny mianownik, czyli kobiety, które współpracowały z nowo poznanym mężczyzną – przekazał. – Policjanci dopatrując się podobnego sposobu działania sprawcy opisanego przez pokrzywdzone nabrali podejrzeń, iż mimo różnych danych osobowych może chodzić o tę samą osobę – zaznaczył.

Wytypowanego mężczyznę zatrzymano. Podejrzany „handlował” w sieci towarami, których nigdy nie miał.

Przedstawiono mu zarzuty oszustwa internetowego polegającego na prowadzeniu sklepów internetowych , gdzie przyjmował wpłaty za sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał i nie przesyłał go do kontrahentów – wyjaśnił Stasiak. – Obiecując wspólną ,sielankową przyszłość namawiał kobiety do udostępnienia kont bankowych, które z kolei wykorzystywał do przyjmowania przelewów za transakcje – dodał.

Oszustowi grozi kara do 8 lat więzienia. Podejrzanego aresztowano na 3 miesiąc.

źródło:

Zobacz więcej