RAPORT

Pogarda

Mocne słowa niemieckiego kardynała o stosunku Niemiec do Polski. Odpowiedział mu prezydent

Kardynał Gerhard Müller to były prefekt Kongregacji Nauki Wiary (fot. PAP/Piotr Nowak; Paweł Supernak)
Kardynał Gerhard Müller to były prefekt Kongregacji Nauki Wiary (fot. PAP/Piotr Nowak; Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Andrzej Duda wyraził szacunek wobec wypowiedzi kardynała Gerharda Müllera na temat sytuacji międzynarodowej wokół naszego kraju. O jakie słowa chodzi? – Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce – mówił były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Müller w rozmowie z agencją Kath.net.

Szczerski: Kompromis w sprawie funduszy unijnych musi opierać się na Traktatach

Kwestia praworządność została niezwykle mocno upolityczniona przez ostatnie lata w debacie europejskiej – ocenił szef gabinetu prezydenta RP...

zobacz więcej

Niemiecki hierarcha podkreślił, że „w Polsce nie wyblakła jeszcze pamięć o sześciu milionach obywateli zamordowanych przez Niemców i o traktowaniu wszystkich Polaków jak podludzi.

Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez wiecznego besserwisserstwa? – pytał w rozmowie z Kath.net.

„Upór niemieckich polityków i pracowników mediów


Kardynał Gerhard Müller wskazał też, iż „upór niemieckich polityków i pracowników mediów ze skonstruowanym przez nich obrazem »Polski na niedemokratycznej ścieżce« rani każdego, kto zna ten kraj i jego mieszkańców, a przede wszystkim tych, którzy nie spali na lekcjach historii”.

– O cierpieniach i zmaganiach Polaków o wolność i demokrację z całkowicie niedemokratycznymi Niemcami, od Fryderyka II poprzez Bismarcka do Hitlera, oraz o ich pionierskiej roli w upadku żelaznej kurtyny w Europie przed rokiem 1989, nikt nie chce nic wiedzieć nic, ale chcą ich za to uszczęśliwiać zachodnimi wartościami (aborcją jako prawem kobiet, eutanazją osób chorych i starszych, wczesną seksualizacją i zrównywaniem jakiegokolwiek związku seksualnego z małżeństwem) – argumentował hierarcha.

Komentarz Andrzeja Dudy


„Jasno, jednoznacznie i w punkt. Przede wszystkim o wartościach. Szacunek” – napisał, odnosząc się do słów kard. Müllera, prezydent Andrzej Duda w mediach społecznościowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej