RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus, Rodzina schroniła się przed epidemią w lesie

Rodzina zamieszkała w wojskowym namiocie (fot. Białoruskie MSW)
Rodzina zamieszkała w wojskowym namiocie (fot. Białoruskie MSW)

Białoruska milicja przez 2,5 miesiąca szukała rodziny, która ukrywała się w lesie między Baranowiczami a Mińskiem. Telewizja Biełsat informuje, że rodzina schroniła się, żeby uniknąć zakażeń koronawirusem.

Szwecja odniosła porażkę w walce z koronawirusem. Uwierzyła w „odporność stadną”

Szwedzka liberalna strategia walki z koronawirusem, polegająca na zaleceniach zamiast zakazów okazała się porażką. Dopiero gdy znacznie wzrosła...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jedziemy podróżować po wielkim kraju – kartkę tej treści zostawili 36-letni rodzice po czym wraz z dziećmi w wieku 12 i 17 lat wyszli z domu w nieznanym kierunku.

Sąsiedzi zeznali, że rodzina należała do jakiejś organizacji religijnej i przekonywała, że zbliża się koniec świata. Na potęgę wykupywali konserwy, kasze i środki czystości.

Milicjanci oraz ochotnicy przeszukali 100 tysięcy hektarów lasu. W końcu rodzinę odnaleziono w wojskowym namiocie w lesie między Baranowiczami a Mińskiem.

Rodzina tłumaczyła, że decyzję o ukryciu się podjęła po tym, gdy w internecie jej członkowie znaleźli pseudonaukowy film rozpowszechniający fałszywe informacje, że razem ze szczepionką na koronawirusa będą wszczepiane chipy. W związku z tym postanowili pandemię przeczekać w lesie.

W ciągu ostatniej doby na Białorusi zanotowano 1564 nowe wypadki zakażeń. Poprzedniej 1588.

źródło:
Zobacz więcej