RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa oszczędza na komunikacji. Planowane cięcia kursów metra

Warszawski ZTM liczy oszczędności po likwidacji nocnych kursów metra (fot. Tom Dulat/Getty Images)

Stołeczni urzędnicy odpowiedzialni za komunikację zastanawiają się nad likwidacją kursów podziemnej kolejki, które realizowane są w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) Tomasz Kunert poinformował PAP, że decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta na początku tygodnia.

Trzaskowski złożył deklarację ws. ulicy Kaczyńskiego. Jest jedno „ale”

W kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski deklarował, że w Warszawie powinna się pojawić ulica imienia Lecha Kaczyńskiego. Wielokrotnie pytany o to...

zobacz więcej

Nocne kursy metra na pierwszej linii podziemnej kolejki realizowane są w piątki od godz. 24 do soboty do godz. 2 i od sobotniej północy do niedzieli, do godz. 2. Każdej z tych nocy realizowanych jest osiem par kursów (16 przejazdów). Natomiast na drugiej linii jest w tym czasie jest 9 połączeń w każdą stronę (18 przejazdów). Każdego weekendu jest to ponad 60 kursów.

Jak dowiedziała się PAP w ZTM, obłożenie tych kursów jest o 80 proc. mniejsze niż przed wybuchem pandemii. Dlatego ZTM zastanawia się nad ich zawieszeniem i liczy, ile można by było na tym zaoszczędzić. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w poniedziałek lub wtorek.

ZTM jednocześnie zapewnia, że nie ma planów ograniczenia lub całkowitej likwidacji kursowania nocnych autobusów.

źródło:

Zobacz więcej