RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chiny zarządziły kwarantannę na granicy z Rosją

Podczas ostatniej doby w Chinach stwierdzono  17 nowych przypadków zakażeń koronawirusem (fot.  Li Rui / VCG via Getty Images)
Podczas ostatniej doby w Chinach stwierdzono 17 nowych przypadków zakażeń koronawirusem (fot. Li Rui / VCG via Getty Images)

Władze Chin zarządziły w sobotę kwarantannę w mieście Manzhouli na granicy z Rosją, po zarejestrowaniu dwóch nowych przypadków koronawirusa - poinformowała centralna telewizja Chin

Od 50 dni w Chinach nie wykryto lokalnego zakażenia koronawirusem

Służby medyczne Chin kontynentalnych od 50 dni nie zgłosiły ani jednego nowego lokalnego przypadku Covid-19. Państwowa komisja zdrowia odnotowała...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W mieście wprowadzono zakaz zebrań i organizowania masowych imprez, zamknięto żłobki, przedszkola i szkoły. Władze poinformowały o rozpoczęciu przygotowań do przeprowadzenia testów dla wszystkich 172 tys. mieszkańców.

Sztab kryzysowy wstrzymał do odwołania pasażerskie połączenia kolejowe z miastem. Manzhouli jest ważnym logistycznym centrum na granicy Chin z Rosją. To także ośrodek handlu oraz przemysłu spożywczego, włókienniczego, drzewnego i cementowego.

Podczas ostatniej doby ludowa komisja zdrowia wyjawiła w Chinach 17 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, trzy z nich były wewnętrznymi, pozostałe wyjawiono wśród osób, które podczas ostatniej doby przybyły do Chin.

źródło:

Zobacz więcej