RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar w Tychach. Ogień w składzie makulatury opanowany

Nie ma osób poszkodowanych (fot. PAP/Wojtek Jargiło/Zdjęcie ilustracyjne)

Kilkanaście zastępów straży pożarnej skierowano w sobotę wieczorem do gaszenia pożaru makulatury na składowisku w Tychach. Po godz. 22. rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska poinformowała o opanowaniu sytuacji.

Tragedia w Czeladzi. Kilkanaście osób bez domu po pożarze

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek pożaru dachu dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego w Czeladzi (Śląskie) – wynika z informacji służb...

zobacz więcej

Rzeczniczka poinformowała o płonącej makulaturze na składowisku o powierzchni ok. 200 m kw. Na miejsce do godz. 20. zadysponowano 14 zastępów straży pożarnej. W tym czasie sytuacja była nieopanowana.

– Strażacy oddzielają makulaturę, która się pali, od tej znajdującej się w jej bliskiej odległości. Jeśli to się uda zrobić, będzie można powiedzieć, że sytuację opanowaliśmy – mówił redakcji „Dziennika Zachodniego” dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Nie ma osób poszkodowanych i żadne budynki znajdujące się w pobliżu nie są zagrożone.

Po godz. 22.20 rzeczniczka podała, że pożar został opanowany.

Jak wynika z informacji Anety Gołębiowskiej, składowisko, na którym doszło do pożaru, znajduje się przy ul. Katowickiej. To główna droga wyjazdowa z tyskiego śródmieścia na północ, w stronę Katowic, nie licząc połączeń z przebiegającą na wschód od centrum drogą krajową nr 1, przechodzącą w drogę nr 86.

źródło:
Zobacz więcej