RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarł gitarzysta legendarnego zespołu Omega

Zmarł gitarzysta basowy legendarnego węgierskiego zespołu rockowego Omega - Tamas Mihaly (fot. Shutterstock/Smileus)
Zmarł gitarzysta basowy legendarnego węgierskiego zespołu rockowego Omega - Tamas Mihaly (fot. Shutterstock/Smileus)

Zmarł Tamas Mihaly, gitarzysta basowy legendarnego węgierskiego zespołu rockowego Omega – poinformowano w sobotę na oficjalnej stronie zespołu na Facebooku. Największym przebojem grupy był utwór pod tytułem „Dziewczyna o perłowych włosach”.

Nie żyje znany artysta. Był związany z warszawskimi teatrami

W niedzielę odszedł Witold Sadowy aktor teatralny, kronikarz życia artystycznego – poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Sadowy...

zobacz więcej

Zaledwie trzy dni wcześniej, w środę, zmarł założyciel Omegi, klawiszowiec Laszlo Benkoe.

Tamas Mihaly (1947-2020) był kluczową postacią w krajowej muzyce rockowej. Nieprzemijającą wartość ma nie tylko jego działalność w Omedze, ale także jego płyty solowe i muzyka sceniczna” – napisano na stronie zespołu.

Mihaly był członkiem Omegi od 1967 r. Wraz z klawiszowcem Gaborem Presserem w znacznej mierze przyczynił się do tego, że Omega stała się czołowym zespołem rockowym kraju. Po odejściu Pressera z grupy to on komponował większość piosenek Omegi.

W 1983 r. Mihaly wydał płytę, na której znalazły się utwory Franciszka Liszta i Ryszarda Wagnera w opracowaniu na syntezator. W 2006 r. skomponował muzykę do musicalu „56 kropli krwi”, powstałego a okazji 50. rocznicy rewolucji węgierskiej 1956 r.

W 2014 r. wydał książkę opisującą historię Omegi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej