RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Londyńczycy czekają na święta, mimo lockdownu

W Londynie ruszają przygotowania do Bożego Narodzenia, mimo obowiązującego tam wciąż lockdownu, który ma potrwać do 2 grudnia włącznie. Pojawiające się dekoracje świąteczne na ulicach miasta mają złagodzić atmosferę wśród jego mieszkańców. Rząd Wielkiej Brytanii w najbliższym czasie ma ogłosić decyzję o ewentualnym zdejmowaniu restrykcji na Boże Narodzenie.

Wielka Brytania: Pięć dni poluzowania na święta to 25 dni restrykcji później

Każdy dzień poluzowania restrykcji na okres Bożego Narodzenia może wymagać później pięciu dni ich zaostrzenia, aby obniżyć z powrotem liczbę...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Brytyjczycy cieszą się już widokiem iluminacji świątecznych, mając jednocześnie nadzieję, że również w tym roku będą mogli swobodnie obchodzić Boże Narodzenie. Jednak naukowcy, którzy doradzają brytyjskiemu rządowi, uważają, że spotkania osób z różnych gospodarstw domowych mogą stanowić ryzyko, szczególnie dla osób starszych i podatnych na koronawirusa. Dodają, że 5 dni poluzowania obostrzeń to kolejnych 25 dni restrykcji po świętach.

Biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona potwierdziło, że prowadzone są rozmowy na temat umożliwienia Brytyjczykom świętowania. – Szukamy sposobów, aby zapewnić ludziom możliwość spędzenia czasu z bliską rodziną w okresie świąt Bożego Narodzenia – oświadczył rzecznik rządu.

Lockdown w Wielkiej Brytanii obowiązuje od początku listopada do 2 grudnia. Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, po zakończeniu lockdownu ma nastąpić powrót do trójstopniowej skali regionalnych restrykcji

źródło:
Zobacz więcej