RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kamil Stoch: Cały konkurs zmagałem się z czymś poza moimi siłami

Zmagałem się dzisiaj z zupełnie czymś, co było poza mną, poza moimi siłami. Przez cały konkurs miałem migrenę i tak naprawdę przed ostatnim skokiem czułem się na tyle dobrze, żeby już móc dać z siebie więcej – powiedział Kamil Stoch po zakończeniu konkursu drużynowego w Wiśle, inaugurującego sezon 2020/21 Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Puchar Świata w skokach. Polacy w ścisłej czołówce

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli trzecie miejsce, za Niemcami i Austrią w konkursie drużynowym w Wiśle, inaugurującym sezon 2020/21 Pucharu...

zobacz więcej

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli trzecie miejsce, za Niemcami i Austrią. Biało-czerwoni startowali w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Austriacy zgromadzili od biało-czerwonych o 16,5 pkt więcej, a Niemcy wyprzedzili Polaków o 7,8 pkt. Na kolejnych miejscach znalazły się: Norwegia, Japonia, Słowenia, Rosja, Szwajcaria i Czechy.

Biało-Czerwoni po raz 28. stanęli na podium konkursu drużynowego Pucharu Świata. W dorobku mają siedem zwycięstw, 10 drugich miejsc oraz 11 trzecich.

źródło:
Zobacz więcej