RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Papież i wielki imam wspólnie przeciwko nienawiści motywowanej religią

Papież i wielki imam (fot. Grzegorz Galazka/Archivio Grzegorz Galazka/Mondadori Portfolio via Getty Images; Olaf Wagner/ullstein bild via Getty Images)

Papież Franciszek i wielki imam Ahmad al-Tayyeb potwierdzili wspólne zaangażowanie na rzecz walki z nienawiścią motywowaną religią. Ojciec Święty napisał 20 listopada na Twitterze, że rozmawiał o tym telefonicznie z islamskim uczonym i „swoim bratem”.

Papież: Pandemia ukazała to, co najlepsze i najgorsze w narodach i ludziach

– Pandemia ukazała to, co najlepsze i co najgorsze w naszych narodach i w każdej osobie – powiedział papież Franciszek w przesłaniu do uczestników...

zobacz więcej

Obaj zgodnie podkreślili, że braterstwo między ludźmi jest „rozwiązaniem dla wygaśnięcia przemocy, dyskryminacji i nienawiści szerzonej w imię religii”.

Kilka minut później w podobnie brzmiącym wpisie na telefon od papieża zareagował wielki imam. Wyraził przekonanie, że religii nie można czynić odpowiedzialną za tego rodzaju nieprzemyślane sprawy.

W lutym 2019 r. papież Franciszek i Al-Tayyeb wspólnie podpisali w Abu Zabi „Dokument o ludzkim braterstwie”. Jest on uważany za przełomowy w dialogu międzyreligijnym i zdecydowanie odrzucający przemoc stosowaną w imię religii.

źródło:
Zobacz więcej