RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmierć pacjenta w poznańskim szpitalu. „Nic nie wskazywało, że ma takie myśli”

Rzecznik szpitala złożył rodzinie zmarłego wyrazy szczególnego współczucia (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Prokurator nie podjął decyzji o wykonaniu sekcji zwłok pacjenta szpitala w Poznaniu. 60-latek, skacząc z okna targnął się na swoje życie – poinformował rzecznik szpitala miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu Stanisław Rusek. Jak dodał, chory na COVID-19 zmarł na miejscu.

60-latek zakażony koronawirusem wypadł z okna na 6. piętrze szpitala

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 60-letniego pacjenta szpitala miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Mężczyzna wypadł w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 17.30. Z okna na 6. piętrze szpitala miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu wypadł 60-letni pacjent. Jak tłumaczył w sobotę Stanisław Rusek, mężczyzna trafił do placówki w czwartek, został przetransportowany z poznańskiego szpitala HCP ze względu na covidowe zapalenie płuc.

– Przyjęto go na szpitalny oddział ratunkowy, gdzie przeprowadzono wszechstronne badania, włączając w to wykonanie tomografii komputerowej. Pacjent został hospitalizowany u oddziale urologicznym pełniącym obecnie funkcje oddziału zakaźnego. Nie miał schorzeń urologicznych. Został przyjęty właśnie w tym oddziale, bo ten oddział dysponował wolnym łóżkiem – tłumaczył Rusek.

Dodał, że po przyjęciu pacjenta wdrożono stosowne procedury medyczne, saturacja krwi pacjenta była na poziomie 93-95 proc. Wdrożono m.in. antybiotykoterapię i tlenoterapię.

– Lekarz dyżurny rozmawiał w tym dniu z pacjentem najpierw ok. 9 rano, ponownie ok. godz. 14. Pacjent był niespokojny, przejawiał cechy splątania, charakterystyczne przy takim zapaleniu płuc. Jego ogólny stan kliniczny był dobry, nie zaobserwowano u niego niewydolności oddechowej. W ocenie lekarza prowadzącego pacjent nie manifestował zamiaru samobójczego, ani też nic nie wskazywało na to, że mógł mieć takie myśli – zaznaczył Rusek.

Podkreślił, że pacjent „skacząc z okna targnął się na swoje życie; zmarł na miejscu”.

– Prokurator nie podjął decyzji o wykonaniu sekcji zwłok – wskazał.

– Rodzinie zmarłego składamy wyrazy szczególnego współczucia – zaznaczył Rusek.

źródło:

Zobacz więcej