RAPORT

Pogarda

Szkoły zamknięte. Zdalne nauczanie zostaje do świąt

Lekcje w dalszym ciągu będą odbywać się zdalnie (fot. Michael Loccisano/Getty Images)
Lekcje w dalszym ciągu będą odbywać się zdalnie (fot. Michael Loccisano/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Podjęliśmy też decyzję o tym, że ferie będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, a 17 stycznia – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Najnowsze decyzje w walce z pandemią. Konferencja premiera Morawieckiego [WIDEO]

– Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – powiedział premier Mateusz...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do (...) 23-24 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie: między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek, a 17 stycznia – powiedział Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej.

Podkreślił, że ferie, zwykle rozłożone na różne województwa w różnym czasie, by ruch turystyczny w gospodarce był większy, w 2021 roku muszą być skumulowane w jednym okresie, by ten ruch ograniczyć.

– (Po to), by nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu. (...) By ta mobilność była jak najmniejsza – powiedział Mateusz Morawiecki. Wskazywał, że chodzi o to, by całe rodziny zostały wtedy w domach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej