RAPORT

Pogarda

„Zachowuj dystans, noś maseczkę. Chroń siebie i innych”. Nowy spot kancelarii premiera

Najnowsze

Popularne

Koronawirus jest bardzo podstępny, a choroba, którą wywołuje, może mieć różne objawy. Niektórzy przechodzą Covid-19 bezobjawowo, a dla niektórych wirus jest śmiertelnym zagrożeniem. Na ciężki przebieg Covid-19 najbardziej narażeni są seniorzy oraz osoby cierpiące na choroby przewlekłe – zaznaczono w spocie informacyjnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Naukowcy: Gdyby większość nosiła maseczki, pandemia szybciej by gasła

Naukowcy są przekonani, że nawet najprostsze maseczki zapewniają ochronę przed zarażaniem koronawirusem. Są nowe dowody na to, że gdyby większość z...

zobacz więcej

Mocną bronią w walce z pandemią jest nasza odpowiedzialność za siebie i za innych. Ważne jest wzajemne wsparcie. W związku, że niektóre osoby zakażone koronawirusem są asymptomatyczne, mogą nieświadomie zakażać innych. Niezachowywanie środków ostrożności grozi więc zakażeniem wielu osób.

Najprostsze metody na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa to noszenie maseczki i zachowywanie dystansu społecznego. Na koniec spotu informacyjnego KPRM dodano: „Zachowuj dystans. Chroń siebie i innych”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej