RAPORT

Pogarda

W grudniu dwie niedziele handlowe. Rząd odmraża sklepy i galerie

Najnowsze

Popularne

Od przyszłej soboty, 28 listopada, będą mogły działać placówki handlowe – zapowiedział powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Szef rządu przedstawił nowe decyzje dot. walki z koronawirusem. Ponadto w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia, będą dwie niedziele handlowe.

Najnowsze decyzje w walce z pandemią. Konferencja premiera Morawieckiego [WIDEO]

– Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – powiedział premier Mateusz...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Chociaż od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo; sytuacja nadal jest bardzo poważna – mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Ministerstwo Zdrowia w codziennym raporcie przekazało informację o 24 213 nowych zakażeniach i śmierci 574 pacjentów.

– Przed nami pewien okres, który nazywamy „100 dni solidarności”; to dlatego, że na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka – powiedział Morawiecki.

Odmrażania gospodarki – co się zmieni


Premier zapewnił, że rząd dokonuje analizy, która ma objąć zarówno nasze zdrowie, uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, ale również uratowanie milionów miejsc pracy. Jak dodał, aby tak było, „zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym”.

Od przyszłej soboty – zapowiedział Morawiecki – placówki handlowe, w tym galerie, będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Jednak każdym sklepie czy galerii handlowej musi być utrzymany rygor zasad sanitarnych. W przeciwnym razie placówki będą zamykane.

Niedziele handlowe w grudniu


Przed Bożym Narodzeniem w Polsce sklepy będą otwarte jeszcze w dwie niedziele.

Kiedy będzie można zrobić zakupy? Zgodnie z przyjętym kalendarzem będą to niedziele 13 i 20 grudnia.

Mapa zakażeń w Polsce

Nowe dane o zakażeniach i zgonach. Koronawirus – raport Ministerstwa Zdrowia

Mamy 24 213 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. W komunikacie resortu wskazano, że...

zobacz więcej

Jak dodał szef rządu, „przed nami okres świąt Bożego Narodzenia i to moment, w którym rodziny się spotykają i dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy; żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem”.

Co z restauracjami, siłowniami i placówkami kultury?


Z kolei placówki gastronomiczne, z branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i kluby fitness będą zamknięte również w okresie przedświątecznym – do 27 grudnia.

Przed świętami poinformujemy, co dalej – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej