RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Konferencja premiera. Jakie kolejne kroki w walce z epidemią?

Mateusz Morawiecki poinformuje o zasadach bezpieczeństwa w kolejnych etapach (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Dziś o godz. 10 odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Wezmą w niej też udział: wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Nawet niedowiarkom nie życzę braku tlenu”. Drugi miesiąc ma COVID-19 [WIDEO]

– Brak tlenu problem z oddychaniem jest przeżyciem którego nikomu nie życzę, nawet tym niedowiarkom – mówi pan Jarosław, który na początku...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w czasie konferencji zostaną przedstawione kompleksowe, długofalowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19.

Szef resortu zdrowia zapowiadał w piątek, że do 29 listopada utrzymany będzie obecny stan obostrzeń i restrykcji wprowadzonych w wyniku epidemii.

Konferencja odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Według nieoficjalnych informacji możliwe jest poluzowanie części restrykcji. W grę może wchodzić m.in. ponowne otwarcie po 30 listopada galerii handlowych, a także stopniowe „odmrażanie” restauracji.

Poznamy też decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania szkół. W piątek minister edukacji Przemysław Czarnek mówił, że powrót uczniów do szkoły możliwy jest już pod koniec listopada.

źródło:

Zobacz więcej