RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje bloger Piotr Kuldanek. Opisał, jak odchodzi się z powodu Covid-19

Piotr Kuldanek, znany jako autor bloga PanCodziennik.pl (fot. Facebook)
Piotr Kuldanek, znany jako autor bloga PanCodziennik.pl (fot. Facebook)

Piotr Kuldanek, podcaster i autor popularnego bloga PanCodziennik.pl nie żyje. W ostatnim czasie mężczyzna relacjonował zmagania z Covid-19 swoje i najbliższych – zakażona była większość najbliższej rodziny. Zmarł z powodu koronawirusa, kilka dni wcześniej pożegnał swojego ojca, który również zmarł w wyniku zakażenia. „Jak idzie w dół to game over, umierasz” – opisywał w mediach społecznościowych, pokazując wskaźnik natlenienia krwi.

Przegrał ostatnią walkę z koronawirusem. Nie żyje pierwszy polski mistrz świata w taekwondo

W wieku 57 lat zmarł na covid-19 Krzysztof Pajewski, trener kickboxingu i taekwondo, pierwszy polski mistrz świata w tej drugiej dyscyplinie....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Bloger trafił do szpitala w połowie listopada. W ostatnich dniach opisywał na Twitterze, że koronawirus zaatakował jego i najbliższych po „małej, rodzinnej imprezie”.

Bloger relacjonował pobyt w szpitalu


„Uznaliśmy, że prawie wszyscy mieszkamy razem albo pracujemy jakbyśmy mieszkali, więc co nam może się stać? A jednak. Moja głupota niech Wam pomoże lepiej podjąć decyzje” – pisał w jednym z tweetów.

Udostępnił też zdjęcie ze szpitala z założonym na palec pulsoksymetrem – urządzeniem służącym do pomiaru saturacji krwi. „To z lewej to saturacja. Jak idzie w dół to game over, umierasz. Tak jak mi w ciągu ostatnich 40 godzin” – relacjonował jeszcze w poniedziałek.

„Ja też się dalej nie poddaję”


Apelował też do fanów, by nie dali się zwieść tym, że większość zakażonych przechodzi koronawirusa bezobjawowo: „Na bank chcesz sprawdzać swoje szczęście? Moja mama, żona, brat, bratowa – przechodzą w miarę ok i raczej będą zdrowi, ja się też dalej nie poddaję”.

Pożegnał zmarłego tatę


Przyznał też, że jego ojciec nie miał tyle szczęścia – zmarł w sobotę w nocy. Po jego śmierci żegnał go jeszcze na Facebooku: „Tęsknię za Tobą Tato. (...) Tęsknię za tymi wszystkimi drobiazgami, które łączyły nas na co dzień. (…) Ale czuję, że zawsze jesteś ze mną. W każdej dobrej decyzji, którą podejmuję, bo nauczyłeś mnie jak myśleć i analizować. Jesteś w wielu wartościach, które wyznaję i wielu myślach, które mam. Jesteś przy mnie Tato. Tylko tęsknię”.

Kilka dni później, w czwartek wieczorem, z powodu Covid-19 zmarł także Piotr Kuldanek – podaje portal polygamia.pl. Rodzina blogera pod wspomnianym wpisem na Facebooku potwierdziła śmierć internetowego twórcy. Kuldanek nagrywał podcast „Rozgrywka” o grach komputerowych, był autorem bloga PanCodziennik.pl.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej