RAPORT

Pogarda

Hołownia: Musimy zabrać politycznej małpie brzytwę

Zdaniem Szymona Hołowni 25 krajów UE patrzy obecnie na Polskę „z politowaniem i zmęczeniem” (fot.  PAP/Marcin Obara)
Zdaniem Szymona Hołowni 25 krajów UE patrzy obecnie na Polskę „z politowaniem i zmęczeniem” (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

– My, Polacy, naprawdę nie mamy już czasu. Zanim pozamykają nas w więzieniach, pozwolą nas wybić kolejnej fali pandemii, wyprowadzą z Europy i – via Węgry – oddadzą Rosji, zrobią z nas zabobonny, słaby, agresywny kraik na końcu świata – musimy zabrać politycznej małpie z ręki brzytwę państwa – powiedział Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 w internetowym wystąpieniu.

Rodzina policjanta zaszczuta przez posłankę opozycji? Policja publikuje nagranie

Nagranie, na którym widać posłankę Lewicy Joannę Scheuring-Wielgus przekazującą protestującym imię i nazwisko jednego z funkcjonariuszy,...

zobacz więcej

Szymon Hołownia stwierdził, że jeszcze kilka miesięcy temu obruszyłby się na porównywanie lidera PiS do Łukaszenki. Teraz jednak pyta: – Dziś? Gdy robi z polskiej policji swój OMON? Gdy każe naszym policjantom hańbić swoje odznaki, zachowywać się tak, jak SB czy ZOMO zachowywało się za głębokiej komuny – pałować pokojowo demonstrujących ludzi? Gdy każe im oślepiać gazem posłów? Gdy ośmiesza nas przed całym światem, mówiąc Unii Europejskiej: hajs dajcie, ale nie wymagajcie od nas uczciwości?

Jego zdaniem 25 krajów Unii Europejskiej patrzy obecnie na Polskę „z politowaniem i zmęczeniem”. – Oni nie mają problemu z powiedzeniem: tak, jesteśmy gotowi na uczciwość. My – zdaniem Kaczyńskiego – problem mamy. My, i zawsze gotowe na pieszczoty z Putinem, Węgry – powiedział.

Hołownia podkreślił, że Jarosław Kaczyński „robi dziś nam obciach na pół świata”. – On robi z nas, dumnych Polaków – oszustów, kombinatorów, krętaczy. A prawda jest taka, że to na złodzieju czapka gore – stwierdził. – W imię utrzymania się przy korycie, okrada dziś każdego z nas z pieniędzy, które mogłyby odbudować nasze firmy, pomóc ochronie zdrowia, wyposażyć szkoły, czy wymienić toksyczne piece w naszych domach – wskazuje.

„Kaczyński podpalił Polskę i będzie ją podpalał co tydzień”

Kaczyński podpalił Polskę i będzie ją podpalał co tydzień – szczując raz na tych, raz na tamtych, robiąc wojnę z Europą, a później znowu domową, prowokując opozycję do kolejnych teatralnych gestów, krzyków o Trybunale Stanu. Wiecie po co? Żeby nas śmiertelnie zmęczyć patrzeniem na politykę – stwierdził Hołownia.

Zarzucił liderowi PiS, że panicznie boi się wyborów. – Bardzo chce, żebyśmy my też ich nie chcieli. Żebyśmy mieli to w nosie, tak, by on nadal mógł nas pałować, obrażać, okradać. Co tydzień, co miesiąc coraz bardziej robiąc z dumnej Polski łukaszenkowską Białoruś – tłumaczył.

– My, Polacy, naprawdę nie mamy już czasu. Zanim pozamykają nas w więzieniach, pozwolą nas wybić kolejnej fali pandemii, wyprowadzą z Europy i – via Węgry – oddadzą Rosji, zrobią z nas zabobonny, słaby, agresywny kraik na końcu świata – musimy zabrać politycznej małpie z ręki brzytwę państwa – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej