RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sześciolatek uratował siostrę przed groźnym psem. Odpowiedzieli bokserzy [WIDEO]

Sześcioletni Bridger Walker z amerykańskiego Wyoming został na jeden dzień mistrzem świata wagi ciężkiej. Tytuł przyznała mu Organizacja Boksu Zawodowego WBC za jego bohaterski wyczyn. Chłopiec uratował siostrę przed groźnym psem i tym samym uchronił ją prawdopodobnie od śmierci.

Policyjne małżeństwo pomogło uratować życie mężczyźnie

Policjantka ze Słubic (Lubuskie) wraz z mężem policjantem uratowali mężczyznę, który stracił przytomność. Walka o jego życie trwała blisko dwie...

zobacz więcej

Ta historia obiegła cały świat. W lipcu sześcioletni Bridger uratował młodszą siostrę przed śmiercią, stając na drodze owczarka niemieckiego, który chciał zaatakować dziewczynkę. Dzieciom udało się uciec przed psem, ale pogryziony chłopiec trafił do szpitala.

Lekarze musieli założyć mu 90 szwów. Do domu wrócił po tygodniu. – Gdyby ktoś musiał umrzeć, uznałem, że powinienem to być ja – miał potem wyznać swoim bliskim.

Ciocia chłopca umieściła jego historię na portalu społecznościowym, prosząc o wsparcie. W poście oznaczyła aktorów znanych z serii filmów o superbohaterach „Avengers”. Znalazł się wśród nich Chris Evans, wcielający się w rolę Kapitana Ameryki. Aktor odpowiedział na apel.

– Kolego, to ty jesteś bohaterem. To co zrobiłeś było tak odważne, tak bezinteresowne. Twoja siostra ma wielkie szczęście, że cię ma jak starszego brata. Twoi rodzice muszą być z ciebie tacy dumni. Odszukam twój adres i wyślę ci autentyczną tarczę Kapitana Ameryki – oznajmił Evans.

Gratulacje i gesty wsparcia dla sześciolatka popłynęły od wielu artystów, celebrytów, sportowców i działaczy społecznych.

źródło:
Zobacz więcej