RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wielka Brytania zamraża podwyżki lekarzom, pielęgniarkom i reszcie budżetówki

Najnowsze

Popularne

Blisko 23 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 501 kolejnych zgonów z powodu COVID-19 odnotowano w Wielkiej Brytanii – poinformował tamtejszy rząd. Do 2 grudnia obowiązuje najwyższy stopień lockdownu. Różne podejścia mają z kolei Szkocja i Irlandia Północna – relacjonuje z Londynu korespondent TVP Dariusz Bohatkiewicz. Brytyjski minister finansów zapowiedział zamrożenie podwyżek płac w sferze budżetowej, w tym także dla lekarzy i pielęgniarek.

Wielka Brytania: Pięć dni poluzowania na święta to 25 dni restrykcji później

Każdy dzień poluzowania restrykcji na okres Bożego Narodzenia może wymagać później pięciu dni ich zaostrzenia, aby obniżyć z powrotem liczbę...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od piątku w 11 z 32 regionów Szkocji wprowadzony zostaje czwartry, najwyższy stopień lockdownu, obejmujący m.in.: zakaz wychodzenia z domu, zakaz spotykania się ludzi z różnych gospodarstw domowych, zamknięte sklepy, puby i siłownie.

Tydzień odpoczynku od lockdownu


– Zupełnie inaczej jest w Irlandii Północnej – po dużym zamrożeniu gospodarki i życia społecznego teraz będzie tydzień luzowania, tylko po to, aby za tydzień znowu był najostrzejszy lockdown – mówił w TVP Info Dariusz Bohatkiewicz.

Minister zdrowia Matt Hancock zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku tygodni rozpocznie się szczepienie obywateli na COVID-19. Brytyjski rząd zakupił 20 mln szczepionek firmy Pfizer i 5 mln od koncernu Moderna – te jednak, w optymistycznym scenariuszu, trafią na Wyspy dopiero wiosną.

Zła wiadomość dla budżetówki i jeden wyjątek


Inna zapowiedź dla pracowników Brytyjczyków jest znacznie gorsza. Z uwagi na problemy gospodarcze i pandemię zostanie zamrożona podwyżka płac dla 5 mln pracowników budżetówki: lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli – ogłosił, jak relacjonuje Bohatkiewicz, minister finansów Wielkiej Brytanii.

USA: Tysiące seniorów zmarło w domach opieki w wyniku zaniedbań

Na każde dwie osoby, które w amerykańskich domach opieki zmarły na Covid-19, przypada jedna osoba, która zmarła przedwcześnie z innych przyczyn...

zobacz więcej

Te podwyżki mają nie być wstrzymane dla medyków walczących na pierwszej linii walki z koronawirusem.

Statystyki COVID-19 a maseczki


Brytyjski urząd statystyczny podał, że do największej liczby zakażeń w listopadzie doszło w supermarketach, sklepach, gdzie ludzie powinni nosić maseczki, a nie zawsze to robią.

Jeśli chodzi o poszczególne części kraju, to ostatniej doby dość znaczące wzrosty zakażeń nastąpiły w Anglii (20 291 nowych zakażeń) i w Walii (1048), gdzie po raz drugi od zakończenia lockdownu bilans przekroczył tysiąc, natomiast statystyki ze Szkocji (1089) i Irlandii Północnej (487) są nieco niższe niż w poprzednich kilku dniach.

Siódma największa liczba zakażeń na świecie


W całym kraju liczba infekcji SARS-CoV-2, które stwierdzono od początku epidemii, wynosi 1 453 256, co jest siódmym najwyższym bilansem na świecie, po USA, Indiach, Brazylii, Francji, Rosji i Hiszpanii.

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych wynosi 53 775, z czego 47 140 osób zmarło w Anglii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej