RAPORT

Pogarda

Podejrzewają kanibalizm. Nauczyciel zatrzymany za morderstwo na tle seksualnym

41-letni podejrzany szukał informacji o kanibalizmie w internecie (fot. y Maja Hitij/Getty Images)
41-letni podejrzany szukał informacji o kanibalizmie w internecie (fot. y Maja Hitij/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Berlińska policja zatrzymała 41-letniego Stefana R., podejrzanego o morderstwo na tle seksualnym – poinformowała niemiecka prokuratura. Ofiara to 44-letni Stefan T. Śledczy wydziału zabójstw mówią o podejrzeniu kanibalizmu – pisze portal rbb24.

Poćwiartowali ofiarę, a mięso usmażyli na ognisku. Jest akt oskarżenia

Po 18 latach od makabrycznej zbrodni przed sądem w Gorzowie Wielkopolskim stanie czterech mężczyzn. Zostali oskarżeni o zabójstwo i zjedzenie...

zobacz więcej

Stefan T., 44 letni monter, opuścił mieszkanie przy Harnackstrasse w dzielnicy Lichtenberg 5 września na krótko przed północą i prawdopodobnie kierował się w stronę Parkstrasse w Pankow. Od tego momentu ślad po nim zaginął. Jego współlokatorzy zgłosili zaginięcie.

Kości znalezione w parku


8 listopada spacerowicze znaleźli kość nogi w parku niedaleko Schoenerlinder Chaussee. Po badaniach w zakładzie medycyny sądowej okazało się, że to kość zaginionego Stefana T.

Wspólne śledztwo przeprowadzone przez wydział zabójstw i berlińską prokuraturę doprowadziło do 41-letniego mieszkańca dzielnicy Pankow, który został aresztowany w środę w swoim mieszkaniu pod zarzutem zabójstwa Stefana T.

Ofiara kanibala


Dziennik „Bild” cytuje wypowiedź jednego ze śledczych: „Opierając się na znalezionej kości, która była całkowicie pozbawiona mięsa, i dalszych dowodach, mocno podejrzewamy, że Stefan T. był ofiarą kanibala”. „Bild” pisze, że Stefan R. od 2015 r. jest nauczycielem matematyki i chemii w liceum, a wcześniej pracował jako redaktor w wydawnictwie książkowym.

Zasztyletowała męża, a potem umyła podłogę i zrobiła pranie. Jest decyzja sądu

Dziewięć miesięcy minęło od brutalnego morderstwa w Ostrowie Wielkopolskim. 45-letnia kobieta podejrzana jest o zadanie kilkudziesięciu ciosów...

zobacz więcej

Według informacji dziennika „Bild” śledczy zabezpieczyli obszerne dzienniki czatów z platformy dla homoseksualistów między Stefanem T. a Stefanem R. Wynika z nich, że umówili się na spotkanie.

Echo makabry sprzed dwóch dekad


Z historii wyszukiwań internetowych w przeglądarce Stefana R. wynika też, że interesował się kanibalizmem. Przypadek z Pankow wykazuje podobieństwa do sprawy „kanibala z Rotenburga”, zauważa prasa. W 2001 r. Armin Meiwes zabił swojego berlińskiego przyjaciela internetowego Bernda Brandesa i zjadł części jego ciała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej