RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nagranie awantury z policjantem podbija sieć. Co odpowiedział manifestantce? [WIDEO]

Nagranie ze „Strajku Kobiet” w centrum Warszawy (fot. tt/@KazikowskaEdyta, PAP/Radek Pietruszka)
Nagranie ze „Strajku Kobiet” w centrum Warszawy (fot. tt/@KazikowskaEdyta, PAP/Radek Pietruszka)

Protestujący pod hasłem „Strajku Kobiet” w tym tygodniu znów starli się z policją w centrum Warszawy. W sieci popularne stało się nagranie dyskusji jednego z funkcjonariuszy z napastliwą młodą kobietą, która zarzucała policjantom, że „pałują i gazują kobiety”. – Ty potrafisz tylko służyć i wykonywać rozkazy, psie! – prowokowała umundurowanego funkcjonariusza. Jego odpowiedź była wzorowa.

Rozpylał gaz podczas protestu. Policja opublikowała wizerunek [WIDEO]

Stołeczna policja poszukuje mężczyzny, który w środę użył gazu wobec interweniujących funkcjonariuszy oraz uczestników protestu w Warszawie. W...

zobacz więcej

Warszawska policja poinformowała, że podczas środowej demonstracji „Strajku Kobiet” zatrzymano ponad 20 osób. 13 z nich zostało zatrzymanych za przestępstwa, a pozostałe – za odmowę podania danych osobowych.

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak podkreślał, że podczas protestów dochodziło do naruszania nietykalności cielesnej policjantów i do ich znieważania.

Jedną z takich sytuacji zarejestrowano na nagraniu, które trafiło do sieci.

– Pałujecie i gazujecie kobiety. Ty potrafisz tylko służyć i wykonywać rozkazy, psie! – krzyczała do policjanta młoda manifestantka.

– Służę Rzeczpospolitej Polskiej – odpowiedział jej funkcjonariusz.

Nie brakuje głosów wsparcia dla policjanta, który wykazał się wzorowym opanowaniem, mimo napastliwości protestujących. Rzecznik Komendanta Stołecznego po środowych protestach mówił, że użycie środków przymusu bezpośredniego przez policję następowało w określonych sytuacjach, między innymi w przypadku naruszenia nietykalności policjantów. Według nadkomisarza Sylwestra Marczaka, agresja, z jaką spotkali się funkcjonariusze, świadczy o tym, że ostatnia demonstracja nie była pokojowa.

źródło:
Zobacz więcej