RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Liderka gangu Cracovii przekazana polskiej policji

Kobieta została zatrzymana 28 marca 2020 r. na terenie Słowacji (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)
Kobieta została zatrzymana 28 marca 2020 r. na terenie Słowacji (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)

Magdalena K. – podejrzana o stanie na czele gangu pseudokibiców Cracovii – trafiła już do Polski. Kobieta poszukiwana była Europejskim Nakazem Aresztowania. Ukrywała się na Węgrzech i na Słowacji. To właśnie słowacki sąd zdecydował miesiąc temu, że Magdalena K. zostanie wydana polskim śledczym. Z Krakowa Paweł Pawlica.

„Miss kiboli” zostanie wydana Polsce

Magdalena K., która miała kierować gangiem kiboli Cracovii, zostanie wydana Polsce w ramach europejskiego nakazu aresztowania – zadecydował Sąd...

zobacz więcej

Magdalena K. ma zostać doprowadzona do prokuratury i usłyszeć zarzuty w przyszłym tygodniu.

Zatrzymanie na Słowacji


Kobieta została zatrzymana 28 marca na Słowacji. Od tego czasu trwa procedura wydania jej do Polsce. Pod koniec października Prokuratura Krajowa poinformowała, że sąd w Bańskiej Bystrzycy „zgodził się na wykonanie europejskiego nakazu aresztowania i odrzucił wniosek Magdaleny K. o udzielenie jej azylu politycznego”. Jej obrońcy przekonywali, że w Polsce naruszane są zasady praworządności i kobieta nie może liczyć na sprawiedliwy proces. Podejrzana wcześniej dwukrotnie podejmowała próby uzyskania w Sądzie Okręgowym w Krakowie listu żelaznego, który umożliwiałby jej odpowiadanie z tzw. wolnej stopy do czasu prawomocnego wyroku. Te wnioski zostały odrzucone, a decyzję sądu w Bańskiej Bystrzycy utrzymał w mocy Sąd Najwyższy Republiki Słowackiej.

Szefowa gangu pseudokibiców Cracovii nadal na Słowacji. Nie została wydana Polsce

Magdalena K., od dwóch miesięcy przebywa w słowackim areszcie i do tej pory nie została wydana Polsce. Jest podejrzana o kierowanie grupą...

zobacz więcej

– Sąd podzielił stanowisko prokuratury, która wielokrotnie podkreślała, że zarzuty stawiane podejrzanej dotyczą przestępstw kryminalnych związanych z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, przemytem oraz handlem narkotykami, składaniem fałszywych zeznań i nie mają charakteru politycznego – podkreślała w październiku PK.

Narkotyki i ataki


Prokuratura podała, że grupa przestępcza kierowana przez Magdalenę K. złożona była z członków bojówek pseudokibiców klubu Cracovia. Magdalena K. zarządzała kilkudziesięcioosobową grupą, która handlowała m.in. marihuaną i kokainą.

– Grupa dopuszczała się również czynów przeciwko życiu i zdrowiu, często z użyciem niebezpiecznych narzędzi jak noże i maczety. W ten sposób atakowali oni pseudokibiców jednego z krakowskich i łódzkich klubów piłkarskich. Ich działalność charakteryzowała się wysokim stopniem zorganizowania i podległości służbowej – przekazywała PK.

Gang Magdaleny K. przemycił według śledczych z Holandii do Polski 5,5 tony marihuany wartej 88 mln zł, oraz 120 kg kokainy wartej około 4,3 mln euro.

źródło:
Zobacz więcej