RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Małysz przed inauguracją sezonu: Nie będą to łatwe konkursy [WIDEO]

– Zawodnicy podczas zgrupowań zrobili super robotę. Połączenie kadr spowodowało, że ci młodsi zawodnicy zrobili bardzo duży postęp. Myślę, ze Kamil i Piotrek na niczym nie stracili. Dawid we wrześniu miał problemy, ale już wraca do swojego skakania. Z niecierpliwością będziemy czekać na początek sezonu, żeby sprawdzić jak wyglądamy na tle innych zawodników – powiedział Adam Małysz, dyrektor do spraw skoków w Polskim Związku Narciarskim.

To już pewne. Skoki w Wiśle bez kibiców

Konkursy w Wiśle-Malince, które zainaugurują zimowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, z powodu pandemii Covid-19 odbędą się bez udziału...

zobacz więcej

Małysz rozmawiał z TVP Info przed nowym sezonem w skokach narciarskich, które startują w ten weekend w Wiśle. Dyrektor do spraw skoków w Polskim Związku Narciarskim przyznał, żie będą to łatwe konkursy, bo bez widzów. Podkreślił, że brak atmosfery jest dużym minusem. A dodatkowym utrudnieniem będą testy na koronawirusa przeprowadzane przed każdymi zawodami. Wyjaśnił, że do Wisły nie dojadą ekipy z Francji, Finlandii i Kazachstanu. – Pozostali zapowiedzieli przyjazd – powiedział.

Przyznał, że w przepisach niewiele się zmieniło. Uregulowano przepisy dotyczące wkładek do butów dla skoczków. – Poprawiają kąt na rozbiegu i w czasie lotu. Doprecyzowano, jak mogą one wyglądać. Wcześniej była wolna amerykanka, można było rozbić wszystko co się chciało. Są też przymiarki by doprecyzować, jak mają wyglądać buty – wyjaśnił.

Jak są przygotowani zawodnicy?


Przyznał, że ciężko powiedzieć, jak wyglądamy na tle innych zawodników, bo nie było konfrontacji. – Bardzo dobrze przepracowaliśmy cały okres przygotowawczy – co nie było łatwe, bo czasem niemożliwe było wyjechać w region, który był wcześniej zaplanowany. Mimo tego wszystkie zgrupowania się odbyły. – W większości z sukcesami. Zawodnicy zrobili super robotę. To, że połączyliśmy kadry spowodowało, że ci młodsi zawodnicy zrobili bardzo duży postęp. Myślę, ze Kamil i Piotrek na niczym nie stracili. Dawid we wrześniu miał problemy, ale już wraca do swojego skakania. Także z niecierpliwością będziemy czekać na początek sezonu, żeby sprawdzić jak wyglądamy na tle innych zawodników – powiedział Małysz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej