RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstanie nowa wersja „Różowej Pantery”. Wiadomo, kto ją wyprodukuje

Popularność Różowej Pantery przetrwała ponad 50 lat (fot. VCG/VCG via Getty Images)
Popularność Różowej Pantery przetrwała ponad 50 lat (fot. VCG/VCG via Getty Images)

Po tym, jak w filmie „Sonic. Szybki jak błyskawica” Jeff Fowler opowiedział historię niebieskiego jeża, teraz w filmie „Różowa Pantera” opowie nową historię tej kultowej postaci z kreskówek. Studio MGM pracuje właśnie nad kolejnym rebootem legendarnej serii, który zapowiadany jest jako połączenie filmu aktorskiego i animacji komputerowej. Jedną z producentek filmu będzie Julie Andrews Edwards, wdowa po Blake'u Edwardsie, twórcy serii „Różowa Pantera”.

Inny początek i zakończenie „Ojca chrzestnego III”. Jest zwiastun

Na początku grudnia do kin, a potem na serwisy streamingowe, ma trafić nowa, reżyserska wersja trzeciej części „Ojca chrzestnego”, przygotowana...

zobacz więcej

Wyreżyserowana przez Blake'a Edwardsa „Różowa Pantera” z 1963 r. przedstawiła światu fajtłapowatego detektywa, inspektora Jacquesa Clouseau. W jego rolę wcielił się Peter Sellers. Film zdobył nominację do Oscara za muzykę skomponowaną przez Henry'ego Manciniego oraz popularność widzów, która przekuła się w osiem następnych części serii.

Na jej podstawie powstał m.in. popularny animowany serial telewizyjny, który rozwinął tytułową postać Różowej Pantery, jaka po raz pierwszy pojawiła się w czołówce i zakończeniu pierwszego filmu Edwardsa.

Reboot „Różowej Pantery”


Planowany reboot „Różowej Pantery” nie będzie pierwszym takim przedsięwzięciem związanym z kultowym inspektorem Clouseau. W jego rolę wcielał się także Steve Martin w remake'u z 2006 r. i jego nakręconej trzy lata później kontynuacji.

Jak podaje portal „Screen Daily”, scenariusz nowego filmu o Różowej Panterze napisze Chris Bremner, scenarzysta, któremu nie są obce nowe wersje znanych filmów. To on napisał scenariusz trzeciej części „Bad Boys”, pracuje też nad scenariuszem trzeciego filmu z cyklu „Skarb narodów”. Obok znanej z „Dźwięków muzyki” Julie Andrews Edwards, producentami nowej „Różowej Pantery” będą m.in. Dan Lin („Sherlock Holmes”, „Lego: Przygoda”, „To: Rozdział 2”) oraz Ryan Halprin („Notatnik śmierci”). „Światowa popularność Różowej Pantery przetrwała ponad 50 lat i wciąż jest odkrywana przez nowe pokolenia. Przeniesiemy na duży ekran tę jedną z najbardziej ukochanych przez widzów serii stworzonych przez MGM w sposób, jakiego do tej pory nikt nie widział” – obiecuje prezes MGM Film Group Michael De Luca.

źródło:

Zobacz więcej