RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Papież: Pandemia ukazała to, co najlepsze i najgorsze w narodach i ludziach

Przestrzegał przed instrumentalnym wykorzystywaniem kryzysu (fot. Reuters/Vatican Media)
Przestrzegał przed instrumentalnym wykorzystywaniem kryzysu (fot. Reuters/Vatican Media)

Najnowsze

Popularne

– Pandemia ukazała to, co najlepsze i co najgorsze w naszych narodach i w każdej osobie – powiedział papież Franciszek w przesłaniu do uczestników seminarium poświęconego kryzysowi związanemu z koronawirusem w Ameryce Łacińskiej. Przestrzegał przed jego instrumentalnym wykorzystywaniem.

Papież: obgadywanie innych to gorsza zaraza od koronawirusa

Papież Franciszek powiedział, że plotki i obgadywanie innych zamykają nasze serca na wspólnotę i szkodzą jedności Kościoła. Franciszek spotkał się...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W wystąpieniu opublikowanym przez Watykan Ojciec Święty podkreślił, że „teraz bardziej niż kiedykolwiek konieczne jest uświadomienie sobie naszej wspólnej przynależności”.

– Wirus przypomina nam o tym, że najlepszym sposobem troski o nas jest to, by nauczyć się troszczyć i chronić to, co mamy obok siebie – mówił Franciszek. Wskazał, że chodzi o „świadomość dzielnicy, narodu, regionu, wspólnego domu”.

Zdaniem papieża obecny kryzys pandemii jest też okazją do tego, by zbudować „nową cywilizację, opartą na braterstwie i nadziei, dobru i miłości”. Ojciec Święty apelował też o solidarność jako „przejaw sprawiedliwości”.

Franciszek przestrzegał przed wykorzystywaniem tego ciężkiego kryzysu jako „narzędzia o charakterze wyborczym i społecznym”. Przypomniał, że najwyższą cenę w pandemii płacą najubożsi.

Jak stwierdził, cechą wyróżniającą rządzących musi być troska o dobro wspólne, a nie oddawanie go na służbę własnym interesom.

– Wszyscy znamy dynamikę korupcji, która idzie w tym kierunku. To odnosi się też do mężczyzn i kobiet Kościoła, bo ta wewnętrzna kościelna jest prawdziwym trądem, który zaraża i zabija Ewangelię – dodał papież.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej