RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybory w USA. Prawnik Trumpa mówi o kolejnych nieprawidłowościach

Rudy Giuliani, prawnik Donalda Trumpa, przestawił na konferencji prasowej listę świadków i dowodów na rzekome fałszerstwa wyborcze. Powiedział między innymi, że w Pittsburghu 15 tys. osób usłyszało w lokalach wyborczych, że już głosowało w formie korespondencyjnej. Najpewniej zostaną złożone kolejne pozwy wyborcze.

Trump domaga się ponownego przeliczenia głosów w stanie Wisconsin

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump domaga się ponownego przeliczenia części głosów oddanych w wyborach prezydenckich w stanie Wisconsin....

zobacz więcej

Większość analityków twierdzi, że szanse na zmianę wyniku wyborów są mimo to nikłe ze względu na zbyt duże różnice pomiędzy kandydatami. Jak mówi Rafał Stańczyk, korespondent TVP w Waszyngtonie, coraz więcej Amerykanów zaczyna jednak wątpić w uczciwość tych wyborów, „szczególnie po tym, jak w Georgii znaleziono tysiące niepoliczonych głosów”.

Przedstawiciele stanu, w którym różnica między kandydatami wyniosła zaledwie kilkanaście tysięcy głosów, twierdzą, że doszło do błędu ludzkiego. W trakcie ponownego, ręcznego liczenia głosów, wykryto w Georgii ponad 5,5 tys. niepoliczonych kart.

Sztab prezydenta Donalda Trumpa zażądał także przeliczenia głosów w stanie Wisconsin, a dokładnie w hrabstwach Milwaukee i Dane, gdzie różnica głosów między kandydatami wyniosła aż 364 tys. W całym stanie zwolenników Joego Bidena było zaledwie o 20 tys. więcej.

Sztab Trumpa mówi także o wadliwych maszynach do głosowania oraz łatwym do zhakowania oprogramowaniu.

źródło:
Zobacz więcej