RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Setki rybaków zakażonych tajemniczą chorobą skóry

Rybacy zostali poddani kwarantannie (fot. Shutterstock/aleks333)
Rybacy zostali poddani kwarantannie (fot. Shutterstock/aleks333)

Ponad 500 rybaków w Senegalu zaraziło się tajemniczą chorobą skóry po powrocie z morza – poinformowała lokalna służba zdrowia. Mężczyźni, którzy pochodzą z kilku rybackich wiosek położonych wokół stolicy Dakaru, zostali poddani kwarantannie.

46 lat po zamachu policja aresztowała podejrzanego

65-letni mężczyzna został aresztowany w Belfaście pod zarzutem terroryzmu w związku z dwoma zamachami na puby w Birmingham w 1974 r., w których...

zobacz więcej

– To zapalenie skóry związane z chorobą zakaźną – powiedział Ousmane Gueye, krajowy dyrektor ds. informacji i edukacji zdrowotnej. – Szukamy dalej przyczyn zakażenia – przyznał.

W raporcie senegalskiego ministerstwa zdrowia z 17 listopada stwierdzono, że rybacy mają „obrażenia na twarzy, kończynach, a czasami także na genitaliach”. Dodał, że mężczyźni również odczuwali bóle głowy i mieli podwyższoną temperaturę.

Resort wyjaśnił, że pierwszy przypadek tajemniczego zakażenia został zgłoszony 12 listopada. Wówczas pewien 20–latek wykazywał objawy, które obejmowały wysypkę pęcherzykową, obrzęk twarzy, suchość ust i zaczerwienienie oczu.

Zdjęcia udostępnione w senegalskich mediach społecznościowych przedstawiają mężczyzn z opuchniętymi i pokrytymi pęcherzami ustami oraz dużymi pryszczami na dłoniach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej