RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wielka Brytania: Pięć dni poluzowania na święta to 25 dni restrykcji później

W Anglii na początku listopada zaczął się czterotygodniowy lockdown (fot. Toby Melville/Reuters)
W Anglii na początku listopada zaczął się czterotygodniowy lockdown (fot. Toby Melville/Reuters)

Najnowsze

Popularne

Każdy dzień poluzowania restrykcji na okres Bożego Narodzenia może wymagać później pięciu dni ich zaostrzenia, aby obniżyć z powrotem liczbę zakażeń – ostrzegła Susan Hopkins, doradczyni medyczna brytyjskiego rządu.

Koronawirus we Francji. Luzowanie lockdownu najwcześniej w grudniu

Francja daleka jest od wyjścia z kwarantanny – powiedział w środę rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal. Koronawirus nie został pokonany, a...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Dziennik „The Sun” podał w środę, że rząd brytyjski oraz regionalne rządy Szkocji, Walii i Irlandii Północnej rozmawiają na temat wspólnych regulacji epidemicznych na okres Bożego Narodzenia. Jak ujawnia gazeta, rozważany jest plan zawieszenie na pięć dni - od 24 do 28 grudnia włącznie - zakazu spotykania się w domach osób z różnych gospodarstw domowych.

Biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona potwierdziło, że takie rozmowy faktycznie są prowadzone. „Szukamy sposobów, aby zapewnić ludziom możliwość spędzenia czasu z bliską rodziną w okresie świąt Bożego Narodzenia” - oświadczył rzecznik rządu. Ale jak podaje „The Sun”, żadna decyzja w tej sprawie nie zostanie ogłoszona przed końcem listopada.

Susan Hopkins, obecna p.o. dyrektora medycznego systemu wyszukiwania kontaktów zakażonych NHS Test and Trace, odnosząc się do tych doniesień, powiedziała w środę na konferencji prasowej, że ma nadzieję, iż rząd pozwoli na spotkanie się w jakiejś formie osób z różnych gospodarstw domowych w czasie świąt.

Ale jak zasugerowała, odbyłoby się to kosztem późniejszego ponownego zaostrzenia restrykcji. W czasie konferencji przejęzyczyła się mówiąc o dwóch dniach restrykcji za każdy dzień poluzowania, ale później rządowa agencja Public Health England wyjaśniła, że według naukowej rady ds. sytuacji kryzysowych SAGE, „za każdy dzień poluzowania, potencjalnie potrzebne byłoby pięć dni ściślejszych ograniczeń”. To oznaczałoby 25 dni zaostrzonych restrykcji.

W Anglii na początku listopada zaczął się czterotygodniowy lockdown, który ma potrwać do 2 grudnia włącznie. Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, po zakończeniu lockdownu ma nastąpić powrót do trójstopniowej skali regionalnych restrykcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej