RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Marta Lempart atakuje prezesa PiS. „Może wyp***ć” [WIDEO]

Nazywam się Marta Lempart i jestem organizatorką tej demonstracji, a Kaczyński może wyp***ć! – krzyczy liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na udostępnionym nagraniu ze środowego protestu. Wcześniej, używając niecenzuralnych słów, krytykowała działania policji.

„Przestańcie pie***ć, że policja jest OK”. Lempart obraża mundurowych

Dzisiaj mamy terenowe zabawy z policją, polegające na tym, że rozprawiamy się z mitem o tym, że policja chce dobrze. Policja nie chce dobrze....

zobacz więcej

– Może wyp***ć z mandatami, może wyp***ć z zarzutami, może wyp***ć z czymkolwiek mu jeszcze przyjdzie do głowy – mówi na nagraniu Lempart, odnosząc się do prezesa PiS. Wcześniej podczas relacji na żywo transmitowanej w mediach społecznościowych mówiła o policji, używając słów niecenzuralnych oraz powszechnie uznawanych za obraźliwe.

– Wy wszyscy, którzy twierdzicie, że u was policja jest w porządku: Nie k***a, nie jest. Policjanci łżą po prostu, kłamią, łamią prawo i wykonują rozkazy, których nie mają prawa wykonać – powiedziała Lempart. Jak stwierdziła, przed Sejmem pojawiły się „prywatne barierki” prezesa PiS, a służby pilnują ich, zamiast „chronić obywateli”.

Na środę na godz. 18 organizatorzy protestów przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji zapowiedzieli protest przed Sejmem. Policjanci i żołnierze Żandarmerii Wojskowej od ok. godz. 16 stali w okolicach Sejmu. Wzdłuż ulicy Wiejskiej i części Pięknej ustawiono policyjne radiowozy i barierki.

Bariery, za którymi stali policjanci i żołnierze ŻW, odgradzały ponadto Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz dojście pod Sejm od ulicy Matejki.

Tuż po godz. 18 organizatorzy poinformowali, że „dla bezpieczeństwa” zbiórka odbędzie się w okolicach Sheratonu na Placu Trzech Krzyży oraz Alei Ujazdowskich na wysokości ul. Matejki. Demonstranci zapowiedzieli następnie marsz w kierunku Placu Na Rozdrożu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej