RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trump domaga się ponownego przeliczenia głosów w stanie Wisconsin

Sztab wyborczy Donalda Trumpa wytoczył w kilku stanach procesy w sprawie fałszerstw (fot. PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS/POOL)
Sztab wyborczy Donalda Trumpa wytoczył w kilku stanach procesy w sprawie fałszerstw (fot. PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS/POOL)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump domaga się ponownego przeliczenia części głosów oddanych w wyborach prezydenckich w stanie Wisconsin. Chodzi o 20 tysięcy głosów oddanych na jego wyborczego konkurenta Joe Bidena przez mieszkańców hrabstw Milwaukee i Dane.

Republikanie apelują do Trumpa w sprawie przekazania władzy

Coraz więcej Republikanów wzywa prezydenta USA Donalda Trumpa, by ten zgodził się na rozpoczęcie procesu przekazania władzy – wskazuje...

zobacz więcej

Władze stanu podały, że otrzymały od sztabu wyborczego Donalda Trumpa 3 miliony dolarów na pokrycie kosztów ponownego liczenia głosów.

Zgodnie z prawodawstwem stanu Wisconsin Donald Trump ma prawo domagać się ponownego przeliczenia głosów, bo Joe Biden zwyciężył różnicą głosów wynoszącą mniej niż jeden procent, ale większą niż dwadzieścia pięć setnych procent. Musi też pokryć koszty ponownego liczenia głosów.

Urzędujący prezydent nie chce uznać podawanych przez media rezultatów wyborów, według których zwyciężył Demokrata Joe Biden. Zarzuca komisjom wyborczym różnego rodzaju fałszerstwa wyborcze.

Sztab wyborczy Donalda Trumpa wytoczył w kilku stanach procesy w sprawie fałszerstw, jednak według stanowych komisji wyborczych do fałszerstw nie doszło.

źródło:
Zobacz więcej