RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Skandal w siedzibie Strajku Kobiet. Mężczyzna użył siły wobec dziennikarki TVP [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Dziennikarka TVP Ksenia Kodymowska wybrała się do siedziby Strajku Kobiet, żeby zadać pytania dotyczące działalności organizacji. Na nagraniu widać, jak reporterka TVP zostaje wypchnięta z lokalu. Wezwany do pomocy mężczyzna rzucił się na nią. To nie pierwsza taka sytuacja. Głośno było o wyrzuceniu dziennikarzy TVP z konferencji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przed kilkoma dniami. Przemoc spotkała się wówczas z akceptacją redaktora „Gazety Wyborczej” Wojciecha Czuchnowskiego. Sprawę opisał Michał Rachoń w programie „Minęła 20”.

Ile Strajk Kobiet płaci za lokal w centrum Warszawy? „Śmieszna stawka”

„Stawka czynszu wynosi 15 zł/m2” – poinformowali nas przedstawiciele stołecznego ratusza. W lokalu urzęduje Fundacja Ogólnopolski Strajk Kobiet....

zobacz więcej

Echem w mediach odbiło się wyproszenie dziennikarzy TVP z konferencji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Marta Lempart stwierdziła wówczas: „powiedziałam, żeby wypie***lali”. Jedynie przedstawiciel PAP zareagował na ten atak. Przemoc zaakceptował redaktor „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski. „Marta Lempart ma rację, wyrzucając za drzwi pracowników TVPiS” – pisał, dodając, że „nie ma siły”, by traktować pracowników TVP jako dziennikarzy.

Redakcja programu uznała, że nie da się zastraszyć i będzie zadawać pytania. Dlatego dziś Kodymowska wybrała się do siedziby Strajku Kobiet, by zapytać o kwestie interesów Lempart, jak i kwestie przemocy, który to temat był poruszany w trakcie konferencji prasowej.

Dziennikarka została jednak brutalnie zaatakowana. Gdy rozmawiała przy wejściu do siedziby organizacji, stała się ofiarą przemocy ze strony wezwanego mężczyzny. Na nagraniu widać, jak odepchnął on reporterkę TVP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej