RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Przestańcie pie***ć, że policja jest OK”. Lempart obraża mundurowych

Marta Lempart (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Marta Lempart (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Dzisiaj mamy terenowe zabawy z policją, polegające na tym, że rozprawiamy się z mitem o tym, że policja chce dobrze. Policja nie chce dobrze. Policja kłamie, oszukuje i przede wszystkim łamie prawo – powiedziała liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart na nagraniu opublikowanym w związku ze środowym protestem.

Lempart żali się Niemcom. Jej organizacja ujawniała adresy sędziów

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Die Zeit” narzeka, że zmuszona była wyprowadzić się ze...

zobacz więcej

Na środę na godz. 18 organizatorzy protestów przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji zapowiedzieli protest przed Sejmem. Policjanci i żołnierze Żandarmerii Wojskowej od ok. godz. 16 stoją w okolicach Sejmu. Wzdłuż ulicy Wiejskiej i części Pięknej ustawione są policyjne radiowozy i barierki.

Bariery, za którymi stoją policjanci i żołnierze ŻW, odgradzają ponadto Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz dojście pod Sejm od ulicy Matejki.

Tuż po godz. 18 organizatorzy poinformowali, że „dla bezpieczeństwa” zbiórka odbędzie się w okolicach Sheratonu na Placu Trzech Krzyży oraz Alei Ujazdowskich na wysokości ul. Matejki. Demonstranci zapowiedzieli następnie marsz w kierunku Placu Na Rozdrożu.

Przed demonstracją w okolicach Sejmu pojawiła się liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart. Podczas relacji na żywo transmitowanej w mediach społecznościowych wypowiadała się negatywnie o policji, nie szczędząc przy tym słów niecenzuralnych oraz powszechnie uznawanych za obraźliwe.

Jak stwierdziła Lempart, jeden z policjantów miał ją wprowadzić w błąd, mówiąc jej, że może przejść drogą, która okazała się być zablokowana. To posłużyło jej za pretekst do obrażania mundurowych.

– Wy wszyscy, którzy twierdzicie, że u was policja jest w porządku: Nie, k***a, nie jest. Policjanci łżą po prostu, kłamią, łamią prawo i wykonują rozkazy, których nie mają prawa wykonać – powiedziała Lempart. Jak stwierdziła, przed Sejmem pojawiły się „prywatne barierki” prezesa PiS, a służby pilnują ich, zamiast „chronić obywateli”. – Pan Kaczyński tchórz barierki wystawił nielegalnie, a panowie jako służba partyjna, tak jak u Orbana na Węgrzech (…) pilnują barierek, które tu są nielegalne – powiedziała.

Następnie oznajmiła, że policja to „banda kłamców i przestępców”. – Policja nie ma prawa pilnować tych barierek, więc przestańcie pier***ć, że policja jest OK, bo nie jest – powiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej