SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Ponad 20 tras. PLL LOT ogłasza siatkę połączeń na wakacje

Połączenia będą realizowane z Warszawy, a wybrane kierunki także z Katowic (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Połączenia będą realizowane z Warszawy, a wybrane kierunki także z Katowic (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły siatkę połączeń na wakacje 2021 roku. Spółka poinformowała, że w przyszłym roku, oprócz regularnych kierunków europejskich, polski przewoźnik chce rozwinąć ofertę podróży wakacyjnych.

Ile dzieci nie wyjechało na wakacje? Najnowsze dane CBOS

54 proc. rodzin, w których są dzieci w wieku szkolnym, przyznała, że żadne z ich dzieci nie wyjechało w tym roku na wakacje. W 41 proc. rodzin na...

zobacz więcej

Przedstawiciele przewoźnika powołują się na prognozy, z których wynika, że to właśnie ruch turystyczny będzie istotną częścią odbudowującego się rynku przewozów lotniczych.

W Polsce ma on szansę powrócić do poziomu około 3 milionów podróżnych, co stanowi 50 procent pasażerów obsłużonych w 2019 roku.

Oznacza to także znaczący rozwój działalności czarterowej LOT-u z wykorzystaniem nowoczesnej floty regionalnej oraz średniego i dalekiego zasięgu.

W ofercie LOT-u na sezon letni 2021 znalazło się ponad 20 tras wakacyjnych. Nowością są popularne wśród turystów kierunki Mykonos i Palermo. Dostępne będą również znane pasażerom z tegorocznej akcji „LOT na Wakacje” kierunki, takie jak wyspy Majorka, Santorini, Rodos czy Zakyntos, a także Malta oraz miasta Ateny, Burgas, Saloniki, Tirana i Warna. Ponadto LOT będzie obsługiwał bezpośrednie rejsy do Barcelony, Wenecji, na Korfu, do Larnaki, Nicei, Splitu, Dubrownika i Zadaru. Połączenia będą realizowane z Warszawy, a wybrane kierunki także z Katowic.

Latem polski przewoźnik planuje wznowić swoją ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i touroperatorów oraz biur podróży.

Nowe połączenia będą stopniowo pojawiały się w rozkładach LOT-u. Docelowy kształt siatki połączeń w sezonie letnim 2021 roku będzie uzależniony od sytuacji pandemicznej na świecie. Duże wyprzedzenie czasowe publikacji rozkładów ma dać organizatorom turystyki czas na staranne przygotowanie oferty dla klientów.

źródło:
Zobacz więcej