RAPORT

Pogarda

Ardanowski i Kołakowski wracają w szeregi PiS

Umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia statutu partii (fot. arch.PAP (2)
Umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia statutu partii (fot. arch.PAP (2)

Najnowsze

Popularne

Umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego statutu PiS. W związku z tym wygasa decyzja o ich zawieszeniu – poinformował na Twitterze Krzysztof Sobolewski.

„Jestem optymistą. Myślę, że wróci”. Poseł PiS o Ardanowskim

– (…) Jeżeli osoby świadomie występują z partii, to siłą rzeczy nie mogą być w klubie. Natomiast jestem optymistą i myślę, że również pan Jan...

zobacz więcej

„Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dn.18.11.2020r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS. W związku z tym wygasa decyzja Prezesa PiS z dn.17.09.2020r. o zawieszeniu w prawach członka PiS Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego” – napisał Sobolewski.

Wcześniej w środę z oboma posłami spotkał się w Sejmie prezes partii Jarosław Kaczyński.

Kołakowski powiedział po tym spotkaniu dziennikarzom, że sytuacja związana z jego członkostwem w PiS jest otwarta. – Będzie ta decyzja podjęta po kolejnej rozmowie – dodał. Kołakowski wyraził zadowolenie, że doszło do rozmowy z prezesem PiS dodając, że na taką rozmowę czekał pół roku. Przyznał też, że na korytarzu minął się z Ardanowskim.

We wtorek rano Kołakowski mówił, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości uzasadniając, że powodem takiej decyzji jest sprawa noweli ustawy o ochronie zwierząt. Zapowiadał powstanie w Sejmie koła poselskiego. – Jest to grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła – mówił. O możliwości stworzenia w Sejmie koła mówił jakiś czas temu również Ardanowski. Do stworzenia koła sejmowego potrzeba minimum 3 posłów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej