RAPORT

Pogarda

Wystąpienie premiera Morawieckiego w Sejmie. Wśród tematów: koronawirus i unijne weto

W czwartek wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego (fot. PAP/Radek Pietruszka)
W czwartek wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Sejm rozpoczął nowe posiedzenie. Drugiego dnia premier Mateusz Morawiecki zabierze głos m.in. w sprawie stanowiska rządu wobec budżetu UE i zapowiadanego weta Polski. Wypowiedź premiera – jak wynika z harmonogramu obrad Sejmu – obejmie też m.in. kwestie finansów państwa w czasie epidemii koronawirusa oraz stan przygotowania do walki z Covid-19.

Tusk miażdżył pomysł wiązania budżetu z praworządnością

– Uważałbym to za bardzo ryzykowne i krok w niewłaściwym kierunku – mówił w połowie 2018 r. o powiązaniu środków unijnych z praworządnością Donald...

zobacz więcej

Sejm w środę o godz. 10 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem noweli ustawy „covidowej”, który przewiduje dodatkowe świadczenia postojowe m.in. dla branży gastronomicznej.

Zgodnie z harmonogramem, w czwartek wystąpienie będzie miał premier Mateusz Morawiecki. Poinformowała o tym też marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Szef rządu ma m.in. przedstawić stanowisko rządu wobec budżetu UE i polskiego weta unijnego pakietu.

Oprócz tego ma również zabrał głos na temat stanu finansów państwa, sytuacji finansowej Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju i jej wydatków na zwalczanie kryzysu gospodarczego wywołanego zamrożeniem gospodarki przez rząd, a także źródeł ich finansowania.

Przedstawi także informację o stanie przygotowań państwa na drugą falę zakażeń koronawirusem.

Mateusz Morawiecki przedstawi w tym dniu posłom również informację w sprawie braku publikacji ustawy antycovidowej, czego domaga się opozycja.

Marszałek Witek powiedziała w środę, że we wtorek wieczorem wpłynęły do niej wnioski w tej sprawie. Dodała, że choć te informacje nie znalazły się w porządku obrad, to rozmawiała na ich temat z premierem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej