RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dubois: Zaczynamy odliczać, jak zobaczymy prezesa bez głowy

Według mecenasa gilotyna już została uruchomiona (fot. PAP/Leszek Szymański,Tomasz Gzell)
Według mecenasa gilotyna już została uruchomiona (fot. PAP/Leszek Szymański,Tomasz Gzell)

„Odejście Lecha Kołakowskiego z PiS oznacza, że gilotyna zostaje uruchomiona. Zatem zaczynamy odliczać dni do czasu jak zobaczymy prezesa bez głowy” – napisał na Twitterze mecenas Jacek Dubois. Wpis podał dalej Roman Giertych.

Giertych kontra Olejnik. Poszło o sprawę Czarneckiego

Pytania dziennikarki Moniki Olejnik nie spodobały Romanowi Giertychowi podczas rozmowy na antenie TVN24. Dopytywała ona o nagrania ze spotkania...

zobacz więcej

Lech Kołakowski oświadczył w radiu RMF FM, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości, a powodem jego decyzji jest sprawa noweli ustawy o ochronie zwierząt, którą nazwał „bublem prawnym”. Zapowiedział powstanie w Sejmie koła poselskiego.

– Jest to grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła – dodał.

Na słowa Kołakowskiego zareagował mecenas Jacek Dubois. Oświadczył, że odejście posła oznacza, „że gilotyna zostanie uruchomiona”.

Dalej napisał, iż „zaczynamy odliczać do czasu, jak zobaczymy prezesa bez głowy. „Nie dzielmy piór na żywej kaczce”– zareagował na wpis jeden z internautów.

Wpis Duboisa podał dalej adwokat Roman Giertych. Również we wtorek Giertych poinformował, że Sąd Rejonowy w Poznaniu wstrzymał wykonalność wszystkich środków zapobiegawczych zastosowanych wobec niego przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu.

Roman Giertych jest jedną z 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Zatrzymanym w sprawie przedstawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej