RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Multimedalistka przez pandemię straciła wszystkich sponsorów

Christina Schwanitz (fot. Alexander Hassenstein/Getty Images)

Trzykrotna medalistka mistrzostw świata w pchnięciu kulą Christina Schwanitz z powodu pandemii straciła wszystkich sponsorów. – Nie mogę mieć pretensji, bo w obecnych czasach liczy się coś więcej niż sport. Dobrze, że jestem żołnierzem, to moje jedyne wsparcie – powiedziała.

Hejt złamał jego życie. Młody piłkarz zakończył karierę

Ma 22 lata i wydawało się, że karierę przed sobą. Josh Hope należał do najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia w Australii. Grał w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

34-letnia lekkoatletka jest w trudnej sytuacji, ale nie ma zamiaru kończyć kariery. Chce jeszcze wystąpić w przyszłorocznych igrzyskach, mimo że w domu ma trudniej, bo w Niemczech przedszkola są zamknięte, a sportsmenka pod opieką ma niespełna czteroletnie bliźniaki.

– Jakoś musimy sobie radzić, choć przyznaję, że na odpoczynek jest niewiele czasu. Mam nadzieję, że sytuacja wróci do normy, ale też trzeba zrozumieć, że chodzi o całą gospodarkę – zaznaczyła.

Schwanitz w tym roku ani razu nie wystartowała. Postanowiła ten sezon poświęcić na leczenie kręgosłupa.

– Odcinek szyjny miałam już w takim stanie, że czasami nie czułam palców u ręki. Nie byłam w stanie nimi ruszać tak, jak chciałam. Teraz jestem jednak po pięciu tygodniach bardzo porządnego treningu i czuję się bardzo dobrze – zapewniła trzykrotna medalistka mistrzostw Europy.

Na pytanie, czy nie myślała o tym, żeby zakończyć karierę, odpowiedziała: „Nie, bo kocham to, co robię. Czerpię radość z treningów i widzę, że są tego efekty”.

źródło:

Zobacz więcej