RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Mafijne procesy pod znakiem zapytania. Na przeszkodzie koronawirus

‘Ndrangheta uważana jest za najpotężniejszą włoską mafię (fot. Alfonso Di Vincenzo/KONTROLAB /LightRocket via Getty Images)
‘Ndrangheta uważana jest za najpotężniejszą włoską mafię (fot. Alfonso Di Vincenzo/KONTROLAB /LightRocket via Getty Images)

Wielkie procesy członków mafii z włoskiej Kalabrii są zagrożone z powodu pandemii – ostrzegła prokuratura w Turynie. Jak wyjaśniono, niemożliwa jest organizacja połączeń wideo z osadzonymi w aresztach oskarżonymi, którzy są zakażeni koronawirusem.

Uderzenie w Ndranghetę i Cosa Nostrę we Francji, Belgii i Włoszech

46 członków kalabryjskiej Ndranghety i 8 sycylijskiej Cosa Nostry zostało zatrzymanych w minionym tygodniu podczas dwóch niezależnych operacji...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Brak możliwości zorganizowania wideokonferencji z udziałem osób, które nie mogą zasiąść na ławie oskarżonych, oznacza, że rozprawy będą odraczane, a procesy znacznie się przedłużą. Ponadto, jak zauważono, istnieje ryzyko, że oskarżeni w procesie kalabryjskiej mafii ‘ndranghety opuszczą areszt tymczasowy, gdyż miną terminy zastosowania tego środka.

Procesy dotyczą przypadków przeniknięcia mafijnych gangów z południa do gospodarki Piemontu.

Już jeden z takich procesów, toczący się przed sądem w Asti, został odroczony z powodów organizacyjnych i dlatego prokuratura wystosowała ostrzeżenie, że może to dotyczyć także innych spraw.

‘Ndrangheta uważana jest za najpotężniejszą włoską mafię. Swój majątek zgromadziła przede wszystkim handlując kokainą, której sprzedaż kontroluje w Europie. Ostatnio jej gangi są szczególnie aktywne w życiu gospodarczym w bogatych regionach na północy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej