RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Lufthansa oszczędza na jedzeniu. Bez darmowego cateringu na europejskich trasach

To nie pierwszy raz, kiedy Lufthansa oszczędza na jedzeniu (fot. Shutterstock/Markus Mainka)

Grupa Lufthansa odwołuje bezpłatny catering w klasie ekonomicznej podczas europejskich rejsów. Od przyszłej wiosny klienci będą musieli płacić za przekąski i napoje na pokładzie – pisze tygodnik „Spiegel”.

LOT uruchamia połączenie między Ostrawą i Pragą

Polskie Linie Lotnicze LOT realizują od dziś połączenie między Ostrawą i Pragą. Uruchomienie nowej trasy wiąże się ze zmianami dla pasażerów...

zobacz więcej

Według rzeczniczki firmy nowe produkty powinny być bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowsze, na przykład sałatki i musli. W sprzedaży dostępny będzie również popularny sok pomidorowy i produkty regionalne. W przyszłości pasażerowie Lufthansy otrzymają bezpłatną butelkę wody na lot.

Rozporządzenie to ma już zastosowanie do spółek grupy Brussels Airlines i Eurowings, a od marca zostanie rozszerzone na Lufthansę, Swiss i Austrian.

Do czasu pandemii koronawirusa podczas europejskich lotów linii lotniczych standardem były darmowe napoje oraz – w zależności od długości lotu – przekąski, kanapki czy małe, ciepłe dania.

To nie pierwszy raz, kiedy Lufthansa oszczędza na jedzeniu – podkreśla „Spiegel”. Pod koniec 2019 roku firma ograniczyła liczbę posiłków na trasach długodystansowych: zamiast dwóch ciepłych posiłków przed lądowaniem była tylko jedna „wysokiej jakości zimna kanapka”.

Menu w klasie ekonomicznej kosztuje około pięciu euro na długich trasach. W klasie biznes może kosztować dwa razy więcej. Ponadto linie lotnicze wnoszą opłaty serwisowe za dostawę żywności na pokład.

źródło:

Zobacz więcej