RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Pochowajcie Trumpa na cmentarzu nazistowskim”. Aktor krytykował też Reagana

Alec Baldwin nie kryje krytycznego stosunku do republikańskich prezydentów  (fot. Sean Zanni/Patrick McMullan via Getty Images)
Alec Baldwin nie kryje krytycznego stosunku do republikańskich prezydentów (fot. Sean Zanni/Patrick McMullan via Getty Images)

Aktor, który parodiuje Donalda Trumpa w programie telewizyjnym „Saturday Night Live”, od dawna jest zadeklarowanym przeciwnikiem obecnego gospodarza Białego Domu. Ostatnio Alec Baldwin w swojej krytyce posunął się wyjątkowego daleko. Stwierdził na Twitterze, że Trump powinien zostać pochowany na cmentarzu dla nazistów.

Alec Baldwin ochoczo komentuje na Twitterze otaczającą go rzeczywistość, ostrze jego krytyki często wymierzone jest w Donalda Trumpa.

„Pochowajcie Trumpa na cmentarzu nazistowskim i połóżcie swastykę na jego grobie. Większość Amerykanów podjęła słuszną decyzję. Trump to szaleniec” – taki szokujący wpis Baldwin zamieścił ostatnio na twitterowym koncie fundacji, którą prowadzi wspólnie z żoną (HABFoundation).

Reakcje na wpis są zróżnicowane. Część internautów go pochwaliła, inni wyrażali swoją dezaprobatę, pisząc ironicznie o „tolerancyjnej lewicy”, „słowach elity” czy zarzucając Baldwinowi negowanie Holokaustu.

Zamieszki w Waszyngtonie. Atak Antify na zwolenników Donalda Trumpa

Grupa bojowników Antify napadła w sobotę na wielu zwolenników prezydenta Donalda Trumpa w Waszyngtonie. Incydenty miały miejsce w momencie, gdy...

zobacz więcej

W innym poście aktor wyśmiał jeden z tweetów Trumpa. Na słowa prezydenta „Wygrałem wybory” Baldwin zareagował wyznaniem: „Mam 40 lat”, sugerując w ten sposób, że twierdzenia Trumpa są absurdalne (aktor skończył w tym roku 62 lata).

Co interesujące, od kiedy Trump zasiada w Gabinecie Owalnym, Baldwin parodiuje go w cotygodniowym programie satyrycznym "Saturday Night Live".

Baldwin nie kryje również krytycznego stosunku do poprzednich republikańskich prezydentów, udostępniając np. tweety, w których kadencje Ronalda Reagana, który doprowadził do upadku imperium sowieckiego, określa się mianem „zwrotu w złą stronę”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej